Pływanie

Królowa motylka jest jedna

Po raz kolejny swoją przynależność do krajowej czołówki potwierdziła Paulina Nogaj. W rozpoczętych w Olsztynie głównych Mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu radomianka wywalczyła złoty medal na dystansie 100m stylem motylkowym. 

Po porannych eliminacjach zapowiadało się, że walka o złoty krążek rozegra się pomiędzy Pauliną Pedą (AZS AWF Katowice), a zawodniczką Wodnika. Obie po kwalifikacjach dzieliły zaledwie dwie setne sekundy. W decydującej rozgrywce górą była Paulina Nogaj. – W finale szybciej od startu szarpnęła pływaczka Wodnika Radom, ona też lepiej finiszowała, wpadając na metę z czasem 59.36. Pedzie również udało się złamać granicę minuty (59.79), a taka sytuacja, aby dwóm pływaczkom na raz udała się ta sztuka nie zdarzyła się jeszcze nigdy podczas mistrzostw naszego kraju – podkreśla serwis megatiming.pl.

– Królowa motylka jest tylko jedna – nie krył radości z sukcesu córki Piotr Nogaj. Z brązu natomiast cieszyła Anna Dowgiert (Warta Poznań). W konkurencji tej padł też kolejny stary rekord, a najlepsze osiągnięcie w historii 14-latek już rano poprawiła najmłodsza uczestniczka finału Paulina Cierpiałowska. Utalentowana pływaczka, trenująca na co dzień w gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego pokonała dystans dokładnie jedną setną sekundy szybciej niż Mirela Olczak w 2007 roku, wpisując w rekordowe tabele czas 1:02.89. Zawodniczka WOPR Malbork zakończyła rywalizację w Olsztynie na dziesiątej lokacie.

Do Aquasfery w Olsztynie zjechała krajowa czołówka, która stoczy walkę o medale i miejsca w kadrze na międzynarodowe zawody – w tym czempionat globu w Gwangju. Tak naprawdę to właśnie teraz rozpoczyna się droga do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Comment here