Pływanie

Kolejne podium w Olsztynie

Paulina Nogaj po raz kolejny stanęła na podium głównych Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu.

Tym razem zawodniczka Wodnika Radom cieszyła się z sukcesu na 50m stylem motylkowym. W eliminacjach Paulina Nogaj była piąta (27.56). W finale popłynęła szybciej. Czas 27.17 zagwarantował radomiance trzecie miejsce.

Triumfowała Anna Dowgiert, której do kwalifikacji mistrzostw świata zabrakło dokładnie cztery setne sekundy. Zawodniczka Warty Poznań rano pokonała 50m stylem motylkowym w 26.38, później nie była już aż tak szybka, osiągając czas 26.55. Znacznie wyprzedziła Kornelię Fiedkiewicz i trzecią Paulinę Nogaj.

Radomianka zajęła trzecie miejsce, ale w zestawieniu młodzieżowców zagwarantowała sobie tytuł mistrzowski. W tej grupie wiekowej na pływalni w Olsztynie to już drugi najcenniejszy krążek radomianki.