Piłka nożna

Ważna wygrana rezerw

Drugie z rzędu zwycięstwo odniósł walczący o utrzymanie w grupie południowej IV ligi zespół rezerw Radomiaka.

Drużyna z Radomia przed własną publicznością pokonała KS Promna. Zwycięstwo może mieć spore znaczenie dla końcowego układu tabeli. – Radomiak w niedzielę za wszelką cenę musi wygrać. Dla drużyny z Promnej, która w ostatniej kolejce sprawiła niespodziankę, a była o krok od sprawienia sensacji, prowadziła z liderem 3:0, by ostatecznie zremisować 3:3, to ostatnia szanse na przedłużenie marzeń o utrzymaniu –  podkreślał jeszcze przed jego rozpoczęciem serwis tylkoradomiak.pl.

Prowadzenie zespół z Radomia zdobył ostatnich minutach pierwszej połowy, gdy na uderzenie z 15 m zdecydował się Jan Imiołek. Goście nie zamierzali jednak rezygnować.  Wyrównanie padło po strzale Michała Orłowskiego. Zawodnik z Promnej przytomnie wykorzystał błąd  Jarosława Wieczorka. Po tej bramce długo zanosiło się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Tymczasem komplet punktów rezerwy Radomiaka zapewniły sobie w 88 minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Jakubie Nowakowskim.  „Jedenastkę” wykorzystał Karol  Kucharski.

Radomiak II Radom – KS Promna 2:1 (1:0)

Bramki (za cozadzien.pl): Imiołek 40, Kucharski 88 (karny) – Orłowski 55

Radomiak II: Kochalski – Nowosadko, Wiatrak, Kucharski, Markiewicz, Wieczorek, Witkowski (73. Grzyb), Nowakowski, Imiołek, Białogłowicz, Stępień oraz Grygiel

LKS: Skrzypek – Skowroński, Gromski, Janiszewski, Ślęzak, Zawisza, Kulej, Orłowski, Bykowski, Dąbrowski, Kacperkiewicz

(fot: tylkoradomiak.pl)