Piłka nożna

Gratulacje dla Radomiaka

Mam nadzieję, że ten sukces to nie jest ostatnio słowo. Wiążemy duże nadzieje z rozwojem piłki nożnej w Radomiu – mówił prezydent Radosław Witkowski gratulując zawodnikom, trenerom i działaczom Radomiaka awansu do I ligi. Zapewnił jednocześnie, że ma świadomość wyzwań, jakie stoją teraz przed miastem. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie stadionu przy ulicy Narutowicza, na którym do czasu zakończenia budowy nowego obiektu przy ulicy Struga, mają się odbywać mecze Radomiaka. – Już w tym tygodniu spotkamy się z przedstawicielami PZPN, z którymi będziemy rozmawiać na temat dostosowania infrastruktury do pierwszoligowych wymagań – poinformował prezydent.

W uroczystym spotkaniu w Urzędzie Miejskim wzięli udział piłkarze, sztab szkoleniowy oraz zarząd klubu. – Dziękuję władzom miasta za stworzenie bardzo przyjaznej atmosfery. Cieszymy się, że mogliśmy spełnić marzenia tak wspaniałych kibiców. Jestem naprawdę zbudowany atmosferą w Radomiu. Dla takiego miasta warto było walczyć, podnosić się pod upadkach i awansować. Zapewniam, że nie spoczniemy na laurach, idziemy do przodu z całą energią, a poprzeczkę mamy zawieszoną wysoko – zapewnił prezes klubu Sławomir Stempniewski.

– To był naprawdę wspaniały rok. Teraz mamy chwilę odpoczynku, ale wkrótce znów bierzemy się do ciężkiej pracy, bo przed nami nowe cele. Mam nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się równie miłej atmosferze – powiedział trener Radomiaka Dariusz Banasik. – Były w tym sezonie również cięższe chwile, ale zawsze byliśmy zespołem i to dało efekt. W imieniu całej drużyny dziękuję władzom miasta za wsparcie również w tych trudniejszych momentach. Teraz cieszymy się z awansu i już czekamy na nowy sezon w I lidze – mówił z kolei kapitan drużyny Maciej Świdzikowski.

Przypomnijmy, że piłkarze Radomiaka wracają na zaplecze ekstraklasy po 13 latach przerwy. Awans zapewnili sobie na jedną kolejkę przed końcem sezonu. W tabeli II ligi zajęli pierwsze miejsce.

(źródło: radom.pl)

Comment here