Lekkoatletyka

Tytuł mistrza Polski na bieżni

Patryk Kozłowski został młodzieżowym mistrzem Polski (U23) w biegu na 5000 m.

Lekkoatleci w tej konkurencji rywalizowali w Szczecinku. Debiutujący na tym dystansie zawodnik klubu RLTL ZTE Radom wystartował po 3-tygodniowym zgrupowaniu w Jakuszycach. I jak można wnioskować z wypowiedzi sam jest zaskoczony osiągnięciem.

– Postanowiliśmy sprawdzić z trenerem formę na dystansie 5000 m – przyznaje. – Zostałem młodzieżowym mistrzem Polski z wynikiem 14.35 z wolnego biegu (1km-3.12). Hu hu huraaaa! Dziękuje wszystkim za doping i kciuki. Nie zwalniam bo sezon dopiero się zaczyna i już wracam do moich dystansów 800m i 1500m. Satysfakcji nie kryje Leszek Trzos, szkoleniowiec biegacza. – To już kolejny złoty medal MP na rozpoczęcie tego sezonu. To dobry prognostyk przed nadchodzącymi startami głównymi – zapewnia.

W Szczecinku wystartował nie tylko Patryk Kozłowski. Dobrze spisali się również dwaj klubowi koledzy złotego medalisty. Matusz Kaczor był piąty, a Mateusz Dębski uplasował się na ósmej pozycji. Nic dziwnego, że trener zawodników RLTL ZTE Radom z optymizmem patrzy w przyszłość i apeluje. – Trzymajcie kciuki za naszych najlepszych lekkoatletów w Polsce.

 

Comment here