Piłka nożna

Obronił tytuł króla strzelców

Leandro z tytułem króla strzelców II ligi!

Podobnie jak przed rokiem, tak i w obecnych rozgrywkach Leandro Rossi został królem strzelców II ligi. Tym razem Brazylijczykowi do zapewnienia tytułu wystarczyło 16 goli. – Niemal wszystkie bramki „Leo” zdobył… jesienią, kiedy do siatki trafiał 15 razy. Jedno trafienie dołożył na wiosnę. W sumie na dorobek strzelecki napastnika Radomiaka składa się 11 bramek z rzutów karnych i 5 z gry – podkreśla radomiak.pl.

Serwis kibiców zwraca natomiast uwagę na jeszcze jeden fakt.  – Brazylijczyk miał ogromną szansę, by wiosną przekroczyć granicę 100 goli, do której brakuje mu tylko dwóch bramek, ale jak widać, jubileuszowe trafienie odłożył na nowy sezon i nowy poziom rozgrywkowy, gdzie dotychczas nie występował – informuje tylkoradomiak.pl.

Dwucyfrowym wynikiem pochwalić może się  też Rafał Makowski, który zdobył 11 goli. – Po raz ostatni dwóch zawodników Radomiaka przekroczyło dwucyfrowy wynik w liczbie strzelonych goli w sezonie 2009/10. Wówczas po 11 goli zdobyli Paweł Tarnowski i Krzysztof Wierzba – przypomina tylkoradomiak.pl.

Okazuje się, że w minionym sezonie Radomiak był najskuteczniejszym zespołem nie tylko II ligi. Razem z Wisłą Kraków zespół z Radomia strzelił najwięcej bramek na szczeblu centralnym. – Zieloni zdobyli aż 67 goli i to najlepszy wynik Radomiaka w ostatnich 10 latach – podkreśla serwis kibiców radomskiego klubu.

Na listę strzelców wpisało się aż 17 piłkarzy. Rekordowy pod względem zdobytych goli był dla zielonych IV-ligowy sezon 2008/2009, kiedy to Radomiak zdobył 97 goli.

Czołówka klasyfikacji strzelców II ligi:

1. Leandro Rossi (Radomiak Radom) – 16 goli

2. Filip Kozłowski (Elana Toruń) – 14 goli

3. Adrian Paluchowski (Pogoń Siedlce) – 13 goli

4. Przemysław Kita (Olimpia Grudziądz), Maciej Koziara (Gryf Wejherowo), Rafał Makowski (Radomiak Radom), Dawid Rogalski (Gryf Wejherowo), Patryk Szysz (Górnik Łęczna) (ŁKS Łódź) – 11 goli

5. Bartłomiej Buczek (Resovia), Mateusz Michalski (Widzew Łódź), Kamil Radulj (Siarka Tarnobrzeg), Paweł Wojciechowski (Górnik Łęczna) – 10 goli.

Strzelcy Radomiaka – sezon 2018/2019
16 – Leandro
11 – Rafał Makowski
5 – Patryk Mikita, Jakub Rolinc
4 – Meik Karwot, Bruno Luz, Damian Szuprytowski
3 – Michał Kaput, Patryk Winsztal
2 – Maciej Filipowicz, Dominik Sokół, Maciej Świdzikowski
1 – Adam Banasiak, Damian Jakubik, Martin Klabník, Peter Mazan, Łukasz Pietroń, gol samobójczy

(źródło: radomiak.pl/tylkoradomiak.pl)

Comment here