Lekkoatletyka

XI Grand Prix Biegów Ulicznych

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja XI Grand Prix Biegów Ulicznych. – Pierwsze zawody przeprowadzamy wspólnie z organizatorem Holy Festival – podkreśla Artur Błasiński.

W roku 2019 klub Radom Biega zaplanował cykl 4 imprez biegowych w powiecie radomskim. Pierwsze zawody odbędą się już w najbliższą sobotę 25 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – W tym dniu wspólnie spotkamy się na biegowych ścieżkach wokół zalewu na Borkach. Zapisy do biegów tylko w dniu startu w biurze zawodów od godziny 13:00 – informuje Artur Błasiński.

Na pierwszą edycję Grand Prix organizatorzy – Uczniowski Klub Sportowy oraz Street Run – przygotowali liczne atrakcje dla kibiców i uczestników. – Na początek zapraszamy dzieci na Kolorowe Biegi na których będą rywalizowali na dystansach od 100 m do 1300 m. W tym czasie będzie to niepowtarzalna okazja do pokolorowania się nawzajem. Nasz partner Holi Festival w ramach organizowanego w Radomiu „Święta Kolorów” udostępni dla pierwszych 200 zgłoszonych do biegu dzieci kolorowe proszki holi. Kolejnym naszym partnerem jest firma Hula Park która przygotowała atrakcje dla najmłodszych. Jest to firma będąca jednym z największych centrów zabaw dla dzieci w Radomiu – podkreśla Artur Błasiński.

O godzinie 16:00 wystartują dorośli. Dla kobiet przewidziany jest dystans 3200 m. Natomiast mężczyźni wystartują o 16:30 i będą mieli do pokonania dystans 5000 m. Na zakończenie zawodów organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich uczestników zawodów na integracyjnego grilla.

(źródło: radombiega.pl)

Comment here