Piłka nożna

Broń z nożem na gardle

Ostatnia seria spotkań sprawiła, że Broń Radom w rozgrywkach III ligi znalazł się w fatalnej sytuacji.

Jeszcze kilka kolejek wstecz pisaliśmy o pierwszej dziewiątce, dziś plany i marzenia trzeba zweryfikować. Wiosną zdobyliśmy tylko dziewięć punktów – podkreśla bronradom.pl.- Gorzej w tej klasyfikacji wypada na razie tylko Polonia Warszawa, Huragan Morąg i ŁKS Łomża. Jeśli zespół się nie zmobilizuje i nie zacznie punktować, wówczas wszystko na co pracowała drużyna w poprzednim roku, będzie roztrwonione.

Wiadomo, że z grypy pierwszej III ligi spadnie trzy drużyny. – W ostatniej kolejce swoje mecze wygrały Ruch, Ursus, Świt, Mazur Ełk. Efekt jest taki, że mamy obecnie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Właściwie cztery, bo z ekipą Ruchu, nasza Broń ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Nie możemy teraz zapatrywać się  na innych, bo najważniejsze to samemu zdobywać punkty – analizuje klubowy serwis.

Broń do rozegrania ma jeszcze sześć spotkań, przy czym mecze na swoim boisku będą bardzo ważne. – Zmierzymy się z zespołami z dołu tabeli ŁKS Łomża (1.06), Huraganem Morąg (14.06), Victorią Sulejówek (22.06). Do tego zespół ma trzy wyjazdy, wszystkie również bardzo ważne i kluczowe ze Zniczem Biała Piska (25.05), Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (9.06) i Mazurem Ełk (19.06) – przypomina bronradom.pl.

Broń nie wygrała od siedmiu kolejek. Ostatni raz tak fatalną passę Broń zaliczyła pod koniec sezonu 2015-16, kiedy w sześciu ostatnich meczach drużyna zdobyła jeden punkt. Czy tym razem w końcu uda się przełamać niemoc? – Trener Dariusz Różański wiele razy zaznacza, że często brakuje skuteczności, szczęścia, zespół boryka się z kartkami i kontuzjami. Cały koszmar zaczął się od kontuzji Maksima Kventsera. Jeszcze w meczu z Sokołem (1:1), na boisku pojawił się Wojtek Kupiec i jak w najpiękniejszym śnie dał drużynie remis na boisku lidera. Potem jednak było tylko gorzej – kończy klubowy serwis.

(fot:bronradom.pl)

Comment here