Tenis

Turniej niespodzianek i emocji

Międzynarodowy Turniej Kadetów Radom Cup o Puchar Prezydenta Miasta Radomia zakończony.

To było niesamowite podsumowanie Tennis Europe Radom Cup 2019.  Piękna pogoda, ciekawe wymiany, niespodzianki i atrakcyjne nagrody. Tę edycję zapamiętamy na długo – przyznał serwis mosir.radom.pl.

Rzeczywiście turniej dostarczył wielu emocji. Wśród kadetek triumfowała nierozstawiona Laura Koralnik. Reprezentantka Polski w całym turnieju straciła seta w pojedynku półfinałowym. Jej rywalka Anastasia Safta (Rumunia) na swoją korzyść rozstrzygnęła pierwszą odsłonę. W finale Laura Koralnik pokonała natomiast Anastasię Borozov (Mołdawia) 6:2, 6:2.

Reprezentantka Polski cieszyła się również z wygranej w turnieju debla. Grając wspólnie z Jagodą Wróblewską zdominowały rywalizację. W finale parze Daria Górska/Justyna Jodłowska oddały jedynie trzy gemy w pierwszym secie zwyciężając pewnie 6:3, 6:0.

W turnieju kadetów triumfował Jan Kopciak. Rozstawiony z numerem 7 zawodnik w finałowej rozgrywce zdeklasował swojego przeciwnika.  Turniejowa „jedynka” Olivier Mancewicz ugrał tylko jednego gema w drugiej odsłonie. Najwyżej sklasyfikowanego gracza najwyraźniej dużo zdrowia kosztował półfinałowy mecz w którym zmierzył się z Vadimem Konovczukiem (Ukraina), którego pokonał 6:3, 5:7, 6:2.

Zmagania deblistów zakończyły się wygraną duetu Michał Osomański/Błażej Sopoliński, który w decydującym spotkaniu pokonał parę Gabriel Matuszewski/Filip Tatera 6:4, 7:6(7). Organizatorem Tennis Europe Radom Cup 2019 była AT Master Radom.

(fot: mosir.radom.pl)