Pływanie

Paulina Nogaj z szansą na Tokio

Paulina Nogaj została powołana na zgrupowanie przed mistrzostwami świata w Korei Południowej.

Indywidualne kwalifikacje podczas mistrzostw Polski w Olsztynie wypełniło 11 zawodników. Kadra na pewno na będzie jednak większa, ponieważ część pływaków poleci do Korei Południowej rywalizować w sztafetach, które w MŚ będą niezwykle istotne.

– Już teraz dają bowiem możliwość zapewnienia sobie przepustki na igrzyska w Tokio. W każdej z olimpijskich konkurencji drużynowych prawo startu w najważniejszej imprezie czterolecia zapewni sobie 12 najlepszych zespołów – podkreśla przegladsportowy.pl.

I właśnie będąca bez indywidualnego minimum zawodniczka Wodnika Radom może liczyć na wstęp w sztafecie 4×100 m st. zmiennym. Oprócz Pauliny Nogaj powołanie otrzymali: Weronika Hallmann, Zuzanna Herasimowicz, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Konrad Czerniak, Przemysław Gawrysiak, Jan Hołub, Jan Kałusowski, Radosław Kawęcki, Jakub Kraska, Kacper Majchrzak, Jakub Skierka, Dawid Szwedzki, Jan Świtkowski i Wojciech Wojdak.

W ramach przygotowań do mistrzostw świata w Gwangju w Korei Południowej wszyscy wezmą udział w zgrupowaniach i zawodach kontrolnych. Powołani będą przygotowywali się na Teneryfie, w Barcelonie, Lublinie i Łodzi. Na pierwszy hiszpański obóz wylatują już 29 maja.

Comment here