Boks

Złoto boksera z Radomia

Nikodem Szafarz złotym medalistą turnieju bokserskiego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Młodzi bokserzy rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawodnik klubu Boxing Radom triumfował w wadze do 48 k.  Nikodem Szafarz potwierdził duże umiejętności, które zademonstrował już wcześniej. Zawodnik w dobrym stylu wyeliminował Maksymiliana Ulewicza (Olimp Szczecin). Następnie wygrał z Konradem Stawickim (Gryf Wejherowo). W finale jednogłośnie na punkty pokonał natomiast Patryka Adasiewicza (Jaskinia Zła Ziębiec).

– Nikodem to jest bardzo mądry i perspektywiczny chłopak. Ma ogromny talent i jeśli będzie dalej tak pracował będzie o nim bardzo głośno – chwali o podopiecznego trener Adam Jabłoński, który wspólnie z Krzysztofem Burym, opiekują się grupą młodych zawodników radomskiego klubu bokserskiego.

W Ostrowcu Św. walczyli również dwaj inni przedstawiciele klubu z Radomia. Tymoteusz Cieślik w wadze 80 kg niestety uległ Krystianowi Krajewskiemu (Tiger Tarnów).  Jakub Bondel w kat. 70 kg uznać musiał natomiast wyższość Kacpra Czerwińskiego (Sparta Złotów).  Obu zabrakło w fazie półfinałowej turnieju.

(fot: swietokrzyskie2019.pl)

Comment here