Zapasy

Medale uczniów na macie

Zapaśnicy z Radomia w Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół Podstawowych w stylu klasycznym, które odbyły się w Woli Krzysztoporskiej wywalczyli 15 medali.

W turnieju Radom reprezentowało 21 uczniów radomskich szkół trenujących w Olimpijczyku w kategoriach: dzieci, młodzik i kadet. Łącznie zdobyli 11 brązowych i 4 srebrne. Klub z Radomia zajął 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej klubów z wynikiem 55 punktów. W zestawieniu szkół podstawowych najlepszy wynik osiągnął ZSOMS Racibórz. Najlepsza radomska ekipa – PSP 25 – zajęła 4. miejsce.

Zdobywając srebrne medale indywidualnie najwięcej powodów do zadowolenia mieli: Alan Walerczak (48 kg), Szymon Krawczyk (52 kg), Oskar Mikołajczyk (55 kg), Jakub Korcz (80 kg). Tymczasem: Marcel Cieślakowski (35 kg), Przemysław Andrychowski (44 kg), Cezary Staśkiewicz (44 kg), Paweł Ptaszek (52 kg), Hubert Kot (57 kg), Błażej Janko (57 kg), Mateusz Magierek (62 kg), Igor Kaczor (68 kg), Dominik Wilk (65 kg), Krzysztof Morton (92 kg), Jakub Obłękowski (92 kg) wywalczyli brązowe medale.