Piłka nożna

Derby Radomia na remis

Na sobotę w Campeon.pl Lidze Okręgowej zaplanowano kilka ciekawych meczów. Derby Radomia na pewno do nich się zaliczały.

Na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza Centrum podejmowało Zamłynie. – Jesienią padł remis 1:1, ale to Centrum przez całą rundę było zespołem lepszym i przez wiele kolejek liderowało w tabeli. Teraz wiosną „Centralni” spisują się dużo gorzej, natomiast Zamłynie gra coraz lepszy futbol. Wydaje się, że w sobotę to drużyna trenera Marcina Sikorskiego będzie faworytem tego pojedynku – zapowiadał serwis echodnia.eu.

Rzeczywiście Zamłynie rozpoczęło w bardzo pewnie. Po kwadransie prowadziło już 2:0. – Najpierw po skrzydle indywidualną akcją popisał się Norbert Rdzanek, a po chwili błąd bramkarza wykorzystał Kamil Oparcik. Za moment mogło być 0:3, ale słupek uratował Centrum od straty gola – relacjonował serwis echodnia.eu.

Mimo fatalnego początku Centrum nie rezygnowało. Jeszcze przed przerwą rzut karny wykorzystał Przemysław Zakrzewski. Wyrównująca bramka padła w pierwszych minutach drugiej odsłony. Później już żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza przeciwnika i tak jak jesienią derby Radomia zakończyły się podziałem punktów.

Centrum Radom – Zamłynie Radom 2:2 (1:2)
Bramka (za echodnia.eu): Zakrzewski 27 (karny), Tworzewski 50 – Rdzanek 13, Oparcik 15
Centrum: Kula, Wiatrak, Dubina, Pacyna, Gutkowski, Jedynak, Tworek, Blank, Kasprzyk, Paliwoda, Zakrzewski
Zamłynie: Orłow – Ścigała, Kośmiński, Chudziński, Jopek, Bawor, Woźniak, Rdzanek, Oparcik, Kubica, Popiel,