Piłka nożna

Podział punktów na pożegnanie

W ostatnim pojedynku przed własną publicznością pierwszoligowe piłkarki Sportowej Czwórki Radom zremisowały z Rekordem Bielsko Biała.

Sobotni mecz większe znaczenie miał dla rywalek, które stały przez szansą na włączenie się do rywalizacji o awans. – Zajmują drugą lokatę w tabeli, mają cztery punkty straty do Rolnika Biedrzychowice. Będą chciały wrócić do domu z punktami i będą liczyć na potknięcie lidera.  Nasze zawodniczki z pewnością nie zamierzają Rekordowi ułatwiać zadania. Gramy już bez większej presji, bez przysłowiowego noża na gardle i myślę, że damy radę w tym meczu pokazać się z dobrej strony – zapewniał trener Wojciech Pawłowski.

Radomiankom udało się zrealizować zadanie. Potyczka zakończyła się podziałem punktów, choć lepiej rozpoczął Rekord. – Wynik spotkania otworzyła celną główką Katarzyna Moskała, po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Agnieszki Franaszek. Bliska podwyższenia na 2:0 była Wioletta Mandla, ale po strzale skrzydłowej Rekordu z refleksem zareagowała radomska bramkarka – relacjonował serwis klubu z Bielska-Białej.

Czwórka do remisu doprowadziła po kornerze i nieudanym piąstkowaniu Justyny Kuś. Bramkę w 19 urodziny zdobyła Aleksandra Szydło. – Na to trafienie celnym strzałem z rzutu wolnego odpowiedziała A. Franaszek. Przed upływem 120 sekund nastąpiła riposta gospodyń. Tym razem po rzucie wolnym Sportowej Czwórki z bocznego sektora, po centrze niefortunnie interweniowała, lokując futbolówkę we własnej bramce, Magdalena Skolarz – podkreślał serwis bts.rekord.com.pl. Więcej bramek już nie padło.

– Sam obraz spotkania, jak awers i rewers. Dwie diametralnie inne w przebiegu i emocjach połowy. Pierwsza z golami, ciekawymi sytuacjami podbramkowymi, toczona w żywym tempie. Druga – nudna, bez ciekawszych zdarzeń, bez historii. Nawet poczynione zmiany w składach nie wpłynęło na lepszą jakość widowiska. Tak jakby panie po obu stronach boiska tęsknie wypatrywały nadchodzących wakacji – podsumował portal Rekordu. Marcin Trzebuniak, trener  rywalek, podkreślił natomiast. – Niestety tym remisem „wypisaliśmy się” z gry o awans przed ostatnią kolejką. Resovia swój mecz wygrała, Rolnik Biedrzychowice przegrał, a my odpadamy z wyścigu…

Sportowa Czwórka Radom – Rekord Bielsko Biała 2:2 (2:2)

Bramki: Szydło 17, samobójcza 39 – Moskała 8, Franaszek 37

Czwórka: Wicik – Dobrowolska, Stefańska, Rosińska, Sobczak, Bońkowska, Golian, Mazurkiewicz (80 Iwanowa), Płóciennik, Szydło, Chmura (65 Karoń)

Rekord: Kuś – Skolarz, Chrząszcz, Polnik, Bysko (46. Chóras), Franaszek, Madeja (65. Nowacka), Kaim, Moskała, Mandla, Midor (77. Chwastek)

W INNYCH MECZACH I TABELA

(luksiary.futbolowo.pl/bts.rekord.com.pl)

Comment here