Lekkoatletyka

Kolejne minimum na bieżni

Kolejne występy w letnim sezonie za sobą mają lekkoatleci klubu RLTL ZTE Radom.

W międzynarodowym mityngu Grand Prix w Gliwicach startowała pięcioosobowa grupa radomskiego klubu. Najbardziej może być zadowolona Natalia Wosztyl, która pobiegła na swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Zawodniczka RLTL ZTE zajęła czwarte miejsce, ale wynikiem 57.67 wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 23. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mistrzostwa Polski niebawem – napisała zawodniczka na swoim profilu w mediach społecznościowych. Reprezentantka Norwegii Amalie Hammild Iuel uzyskała 55.15, a inna reprezentantka Polski Joanna Linkiewicz 55.57.

Na dwóch dystansach w Gliwicach pobiegła Martyna Kotwiła, która nie była do końca zadowolona ze swoich startów. Na 100 m była piąta (11.82). Zajmując drugie miejsce lepiej spisała się na 200 m (23.64). Triumfowała Anna Kiełbasińska.  W ogóle doświadczona reprezentantka kraju poradziła sobie z rywalkami w obu sprintach: 100 m – 11.52 (-1.0) i 200 m – 23.12 (0.0). Radomianka do końca nie była za to zadowolona. – Każdy start daje jakieś lekcje. To był ciężki dzień – napisała sprinterka.

Bardzo dobrze w biegu na 400 metrów przez płotki spisał się Patryk Adamczyk, któremu czas 50.31 dał zwycięstwo na tym dystansie. Aneta Rydz wynikiem (1.78) zajęła ósmą lokatę w skoku wzwyż. Reprezentantka Radom zaliczyła wysokość dopiero w trzeciej próbie. Siódmy w biegu na 800 metrów był Patryk Kozłowski z czasem 1:48.51. Zdecydowanie triumfował Kenijczyk Edwin Melly w bardzo dobrym czasie 1:45.00,  a drugi Mateusz Borkowski (1:47.00) pokonał Czecha Filip Sasínka (1:47.25).

Tymczasem dziesięć medali, w tym siedem złotych i trzy brązowe radomianie przywieźli lekkoatleci z Radomia z mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu. Najszybszy na dystansie 3000 metrów z przeszkodami był Mateusz Kaczor (9:15.70). W kategorii U20 na tym dystansie brąz zdobył Paweł Krawczyk (10:16.56). W biegu na 200 metrów pierwsza była Paulina Waśniewska (27.57), która triumfowała także na 400 metrów z wynikiem 61.55.

W pchnięciu kulą na najwyższym stopniu podium stanęła Joanna Hajdrowska (13.18). Atletka z Radomia najlepsza była też w rzucie oszczepem. Wynik 45.72 jest jej najlepszym w tym sezonie. W trójskoku w kategorii do 20 lat triumfował Dawid Krzemiński z wynikiem 14.70, co jest jego rekordem życiowym. W biegu na 1500 metrów do lat 20 najlepszy był Jarosław Kucharski (4:05.89).

Brąz w sztafecie 4×100 metrów do lat 18 wywalczyli Wojciech Szajner, Przemysław Gębczyk, Kacper Bednarczyk i Hubert Kolasiński (46.04). Na najniższym stopniu podium stanął także w biegu na 400 metrów Robert Mnich (czas 49.71).