Lekkoatletyka

VII Półmaraton Radomskiego Czerwca

Za niespełna dwa tygodnie wystartuje VII Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Na sportowo uczcimy wydarzenia Radomskiego Czerwca ‘76, robotniczego zrywu i walki o wolność Polski.

Zapewniamy wspaniałą atmosferę, ciekawą trasę biegnącą przez centrum miasta, z metą zlokalizowaną na nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym, z trybunami pełnymi kibiców. Na trasie kilkanaście punktów kibicowania, punkty nawadniania i odżywcze średnio co 2,5 km, kurtyny wodne i oczywiście niezawodni mieszkańcy Radomia, którzy zawsze są gotowi polać wodą umęczonych biegaczy. A pogoda jak to u nas w czerwcu … zapewniona – podkreśla Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom!

Trasa półmaratonu ma w tym roku kilka zmian. – Trasa jest bardzo zbliżona do ubiegłorocznej. Najistotniejszą zmianą jest, że nie biegniemy ul. Podwalną, tylko dalej ul. Narutowicza do Limanowskiego, do Wałowej i nie wbiegamy w Rynek. W dalszej części biegu nie wbiegamy w ulicę Kochanowskiego, tylko w Komunalną. Ostatnia zmiana, że biegniemy ul. Puławską, dobiegamy do ul. Okrzei, Giserską i wpadamy na Słowackiego w sąsiedztwie wiaduktu – mówi Tadeusz Kraska.

W zeszłorocznej edycji Półmaratonu Radomskiego Czerwca ‘76 wystartowało ok. 850 osób. – Poziom sportowy dotychczas był bardzo wysoki. Biegnie tu zawsze ścisła czołówka naszego kraju i myślę, że tym razem będzie bardzo podobnie. Biegam w całym kraju i wszędzie jesteśmy rozpoznawalni, każdy zna nasz półmaraton i bardzo chwali. Ja lubię biegać w naszym mieście jest to zawsze priorytet dla mnie – zapewnia Karolina Waśniewska, ubiegłoroczna medalista MP w maratonie.

Rozpoczął się właśnie ostatni tydzień zapisów online. Prowadzone one będą do 12.06. Klikajcie TUTAJ

(źródło: mosir.radom.pl, biegiemradom.pl)

Comment here