Tenis stołowy

Awans tenisistek stołowych

IKTS Broń pochwalić może się kolejnym pierwszoligowym zespołem. Do tenisistów stołowych z Radomia dołączyły kobiety.

Ostatnie dni okazały się bardzo korzystne dla radomskiego klubu.  Najpierw – po słabszym sezonie w barażach ze Spójnią Warszawa – pierwszoligowy status przedłużył zespół mężczyzn. Następnie awans – wygrywając baraż – zapewniła sobie drużyna pań.

IKTS o prawo gry na zapleczu ekstraklasy rywalizował z Lewartem AGS Lubartów. Obie ekipy przed szansą awansu stanęły po kilkudziesięciu latach. Nic dziwnego, że zawodniczki były wyjątkowo zmotywowane. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem rywalem 6:4. Wyrównana stawką pozwalała jednak radomiankom z optymizmem oczekiwać rewanżu. Tym bardziej, że zagrać miały przed własną publicznością.

W drugim meczu barażowym radomianki pokonały Lewart AGS Lubartów 7:3. Drużyna z Radomia kapitalnie rozpoczęła pojedynek. Po trzech pojedynkach prowadziła już 3:0. Później prezentowały się równie dobrze.  Wygrały trzy z kolejnych czterech potyczek. Przeciwniczki nie zrezygnowały, ale ten upragniony i decydujący punkt wywalczyła drużyna IKTS.

Radości nie było końca. Radomianki w końcowym sukcesie doceniły rolę kibiców. – HUUURA!!! Mamy to! Mecz z Lubartowem 7:3 i awans do I LIGI. Pięknie dziękujemy naszym kibicom za ogromne wsparcie – przyznał klubowy serwis. Awans wywalczył zespół w składzie: Milena Bytys, Daria Duralak, Magdalena Wilk, Wiktoria Serafin, Katarzyny Bielak i Marta Marszałkiewicz.

(fot: IKTS Broń Radom)

Comment here