Kolarstwo

Owocne starty kolarzy

Zawodnicy sekcji kolarskiej UKS MDK Radom mają za sobą kolejne, owocne stary na arenie ogólnopolskiej.

Katarzyna Szczęsna startowała w Pucharze Polski w Krasnobrodzie. W jeździe indywidualnej na czas zajęła 24, a w wyścigu ze startu wspólnego 27 miejsce. W tym czasie w Morawicy odbył się 3. etap Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. W ciężkim i górzystym terenie Magda Żak była pierwsza, a Marzena Morgaś-Sola trzecia. Wśród chłopców zawodnicy radomskiego klubu zanotowali następujące wyniki: żaki – 4 m. Iwo Sola, 6 m. Siek Franek, 7 m. Kuba Kowalczyk; młodzicy: 6 m. Bartek Kowalczyk.

Reprezentanci UKS MDK wzięli też udział w kryterium ulicznym w Warszawie-Służewcu. Wśród żaków zwyciężył Franek Siek (na zdjęciu) przed Tymoteuszem Zygmuntem (OPTY Grodzisk Maz.) i Jakubem Mroczkowskim (Trójka Piaseczno). Wśród juniorek młodszych Katarzyna Szczęsna zajęła 5 pozycję. Tymczasem w Lesznie, w Lasach Kampinoskich, odbyła się 5. edycja cyklu maratony LegiaMTB. W kategorii juniorka młodsza bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Szczęsna. Tuż za nią finiszowały Monika Trojanowska (KK Legia 1928 Warszawa) i Magda Żak, kolejna z radomianek.

Ten sam duet zawodniczek stanął na starcie kolejnej edycji cyklu Świętokrzyska Liga Rowerowa w Piekoszowie. Kasia Szczęsna wywalczyła pierwsze miejsce. a Magda Żak była druga wśród młodziczek. Jeśli chodzi o chłopców to wśród żaków siódmy był Iwo Sola. Ósmy był Kuba Kowalczyk, dziesiąty Franek Siek, szesnaście Dawid Marzec. Wśród młodzików 11 miejsce zajął Bartek Kowalczyk. W gronie juniorów szóste zajął Filip Zakrzewski.

Zawodnicy UKS MDK Radom zaliczyli udaną serię występów. Tymczasem już w najbliższą niedzielę (9 czerwca) Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich pasjonatów kolarstwa na 38. Radomską Emdekowska Frajdę Rowerową nad Zalew Borki. Od g. 10:30 odbędą się wyścigi amatorskie pod Patronatem Prezydenta Radomia Radosław Witkowskiego. Zachęcamy do konfrontacji z rówieśnikami, gdyż odbędzie się kilka wyścigów przełajowych z podziałem na kategorie wiekowe. Więcej informacji na www.mdk.radom.pl