Sporty lotnicze

Piloci na medal

Robert Kowalik złotym medalistą mistrzostw Polski w akrobacji samolotowej.

Pilot Aeroklubu Radomskiego po tytuł najlepszego pilota kraju sięgnął pokonując Łukasza Czapiela i Mirosława Wrześniewskiego. Radomianin miano najlepszego zawodnika kraju w tej specjalności wywalczył po kilkuletniej przerwie. W Pruszczu Gdańskim startowali też inni reprezentanci AR. W stawce 12 sklasyfikowanych pilotów piaty był Bartłomiej Pyzik. Dziewiąty zakończył zmagania Maciej Smólski, a tuż za nim sklasyfikowani zostali Norbert Kasperek i Paweł Kruk.

Sukcesem zakończyły się też Mistrzostwa w Akrobacji Szybowcowej, w których na miejscu drugim uplasował się Sławek Cichoń ustępując pola jedynie Wojtkowi Gałuszce, a wyprzedzając Partycję Paciak. W tych mistrzostwach brało udział 5 pilotów. Piloci Aeroklubu Radomskiego stratowali również w szybowcowych mistrzostwa Polski w klasie CLUB w Lisich Kątach koło Grudziądza. Zwyciężył Tomasz Rubaj (aktualny Mistrz Europy), wyprzedzając Jakuba Barszcza i powracającego do wysokiej formy Arkadiusza Downara. Wszyscy wyżej wymienieni to czołówka światowa.

Wśród tak wysokiego poziomu – w stawce 50 pilotów – reprezentanci Radomia uplasowali się na miejscach: 30. Jarek Michaluk i 31. Rafał Siankowski. Zawodów nie ukończył trzeci z przedstawicieli AR Marek Biały. – Gratulujemy w szczególności Robertowi i Sławkowi, a także wszystkim pozostałym naszym reprezentantom startu w Mistrzostwach Polski i godnego reprezentowania naszego Aeroklubu. Brawo Radom !!! – podsumował występy pilotów AR – klubowy serwis.

(fot: Aeroklub Radomski)

Comment here