Kolarstwo

Rywalizowali kolarze MTB

W słoneczną niedzielę ponad 60 uczestników stawiło się na starcie XXXVIII Radomskiej Emdekowskiej Frajdy Rowerowej – wyścig xco organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu.

Radomscy cykliści o zacięciu sportowym umówili się tym razem w malowniczej scenerii na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem na Borkach. Ta sportowo-rekreacyjna impreza pod Patronatem Prezydenta Radomia rozgrywana jest od 2001 r. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów kolarstwa MTB.

W tym roku pomocy w realizacji przedsięwzięcia udzielili: UM Radom, Rada Miejska, WORD Radom, PHU Tytan, Decathlon, Virgo Poligrafia. Zabezpieczenie medyczne zapewniło Premium Centrum Radom. Uczestnicy, podzieleni na kategorie wiekowe, rywalizowali w wyścigach na pętli o długości 1.6 km. Choć od strony technicznej impreza kwalifikuje się przy średnim stopniu trudności to niektórym przysporzyła sporych kłopotów.

Jedno jest pewne, wszyscy z niecierpliwością obiecali wyczekiwać na kolejną, wrześniową edycję.

WYNIKI:
Żak I – M: 1.Zięba Przemek, 2.Grzyb Dominik, 3.Marcinowski Staś, K: 1.Pawłowska Jagoda, 2.Grzyb Iga, 3.Porada Ania
Żak II – M: 1.Kowalczyk Kuba, 2.Siek Franek, 3.Stępniewski Filip, K: 1.Król Oliwia, 2.Zakrzewska Nela
Młodzik – M: 1.Sola Iwo, 2.Kowalczyk Bartek, K: 1.Siek Zuzanna, 2.Żak Magdalena, 3.Suprun Karina
Junior mł. – M: 1.Brodzik Paweł, 2.Towarek Adam, 3.Próchnicki Filip, K: 1.Szczęsna Katarzyna, 2.Kot Natalia
Junior – M: 1.Zakrzewski Filip,
Orlik – M: 1.Federowicz Kacper,
Elita – M: 1.Kleczaj Jarosław, 2.Kaczmarski Artur, 3.Rajkowski Ireneusz, K: 1.Stolarczyk Agnieszka, 2.Marcinowska Sandra, 3.Główczyk Dorota

Comment here