Lekkoatletyka

Gdańsk, Bydgoszcz przed Chorzowem

Czołowi lekkoatleci klubu RLTL ZTE Radom za sobą mają kolejną porcję startów.

Podczas 47. Memoriału Żylewicza bieg na 1500m wygrał Patryk Kozłowski. Wynikiem 3.43.53 radomianin w Gdańsku ustanowił rekord życiowy 3.43.53. Nic dziwnego, że trener Leszek Trzos z optymizmem oczekuje kolejnych występów podopiecznego. – Przed nami kolejne starty,  trzymajcie mocno kciuki – zachęca szkoleniowiec.

Zawodnicy z Radomia wzięli też udział w zorganizowanym po raz pierwszy Memoriale Ireny Szewińskiej. Natalia Wosztyl w Bydgoszczy wystartowała w biegu na 400 metrów. Nie awansowała do finału, ale ustanowiła rekord życiowy – 53.81.  – Ze startu na start jest coraz szybciej – podkreśla lekkoatletka.

Na 100 metrów rywalizowała Martyna Kotwiła (na zdjęciu). 20-letnia zawodniczka zajęła piąte miejsce z czasem 11.64. – Wiatr przeciwny nie sprzyjał w biegach sprinterskich, ale wiem że jestem na dobrym torze – przyznała mistrzyni kraju na 200 m.

W Bydgoszczy startował też Dawid Żebrowski. W eliminacyjnym biegu na 110 metrów przez płotki zakończył występ osiągając wynik 14.30. Z kolei Mateusz Kaczor był trzecim Polakiem biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Czas 9:16.64 zapewnił mu dziewiąte miejsce.

W najbliższy weekend lekkoatleci Radomia staną przed kolejnymi wyzwaniami. Najważniejszy z nich to 65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, który na Stadionie Śląskim w Chorzowie przeprowadzony zostanie w niedzielę.

(fot: Europejski Festiwal Lekkoatletyczny)

Comment here