Sporty Walki

Najpiękniejszy dzień życia

Albert Odzimkowski podczas gali Armia Fight Night 6 w Radomiu pokonał doświadczonego Krzysztofa Kułaka.

Radomianin do klatki MMA wrócił po ponad 2-letniej przerwie w stylu budzącym szacunek. – 31-latek miał naprawdę poważne problemy z urazami i czekały go kolejne operacje oraz rehabilitacje. Miejmy nadzieje, że będziemy teraz „złotego” widzieć często w klatce, bo jest to niewątpliwie jeden z naszych większych talentów! – przyznał specjalistyczny serwis sporty-walki.org.

Albert Odzimkowski już jednym z pierwszych ciosów trafił przeciwnika. Walka nie potrwała nawet dwóch minut! Po niej zwycięzca nie krył wzruszenia. Były nawet łzy. – Nie zakładałem, że zakończę tą walkę tak szybko. Dla mnie to jeden z najpiękniejszy dni w życiu. Przez 2,5 roku nie poddałem się. Wierzyłem w siebie, ale też wielu przyjaciół we mnie wierzyło. Jestem szczęśliwy. Wracam do tego sportu i będę chciał pokazać się z jeszcze lepszej strony – przyznał Albert Odzimkowski.

W innym pojedynku Tomasz Jakubiec udowodnił, że zrobił spory progres. Pokonując Roberta Turnquesta 28-latek został drugim mistrzem organizacji i do domu zabrał szable.  W dobrym humorze zakończył występ Piotr Przepiórka, który ponownie wystąpił przed własną publicznością. Przełamał się po ostatnich przegranych i szybko – już w pierwszej rundzie znalazł sposób na młodego Maćka Kierzkowskiego. Dopiął swego też Patryk Kaczmarczyk. – Łapanie doświadczenia na zawodach ALMMA z sporymi sukcesami, czy półzawodowe walki na galach TLF oraz AFN przyniosły naprawdę owocny skutek. Udany rewanż za poprzedni rok, bo jednogłośną decyzją sędziów pokonał Daniela Matuszka  – przyznał serwis portowe-walki.org.

Bardzo dobrze zaprezentował się Sławomir Kołtunowicz. W pojedynku z Adrianem Kępą to radomianin był lepszy, aktywniejszy i w końcówce walki mógł dokończyć niezwykle zmęczonego rywala, ale ku zdziwieniu wszystkich to … przeciwnik został zwycięską walki. Swój pojedynek przegrał też Łukasz Siwiec, który w trzeciej rundzie został pokonany przez Tymoteusza Łopaczyka. Tymczasem w walkach amatorskich doczekaliśmy się jednego triumfu radomian. Adrian Hamerski pokonał Krzysztofa Dobrzyńskiego przez TKO.

Armia Fight Night 6 – wyniki:
Walki zawodowe:

77 kg: Albert Odzimkowski pok. Krzysztof Kułak przez TKO (kolano na korpus i ciosy w parterze), Runda 1, 1:21
77 kg: Tomasz Jakubiec pok. Robert Turnquest przez TKO (ciosy w parterze), Runda 2, 3:59– walka o szablę kategorii półśredniej
77 kg: Jacek Bednorz pok. Maciej Mackiewicz przez poddanie (balacha), Runda 1
77 kg: Tymoteusz Łopaczyk pok. Łukasz Siwiec przez TKO (kolana), Runda 3
66 kg: Adrian Kępa pok. Sławomir Kołtunowicz przez jednogłośną decyzję
70 kg: Piotr Przepiórka pok. Maciej Kierzkowski przez TKO, Runda 1
77 kg: Karol Skrzypek pok. Ivan Slyvinskyi przez jednogłośną decyzję
66 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Daniel Matuszek przez jednogłośną decyzję
70 kg: Sebastian Rajewski pok. Artur Pawlik przez jednogłośną decyzję

Walki semi-pro:

120 kg: Michał Krystman pok. Paweł Bińkowski przez TKO (kontuzja rywala), Runda 1
66 kg: Robert Ruchała pok. Dominik Tkaczyk przez decyzję
66 kg: Adrian Hamerski pok. Krzysztof Dobrzyński przez TKO

(fot: Albert Odzimkowski)

Comment here