Lekkoatletyka

Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76

Rekordu uczestników tym razem nie było, ale ilość 750 uczestników w wymagających warunkach w  tegorocznym Półmaratonie Radomskiego Czerwca ’76 budzi szacunek.

Tradycyjnie trasa biegu wiodła przez miejsca, które są związane z wydarzeniami sprzed 43 lat. Zawodnicy przebiegli np. obok dawnych Zakładów Metalowych „Łucznik” czy gmachu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Najszybszy na trasie ponad 21 kilometrów okazał się Emil Dobrowolski, który dystans ulicami miasta przebiegł w godzinę i dziesięć minut.

Zwycięzca na mecie przyznał, że bieg w upalny dzień to było duże wyzwanie dla wszystkich jego uczestników. – Nikt nie czuje się w takich warunkach dobrze, ale biegło się dobrze – przyznał Emil Dobrowolski.  Upał doskwierał na niemal całej trasie, ale receptą na sukces okazała się taktyka. – Trzymałem się za kolegami. Wiedziałem, że zbyt szybkie tempo może mnie dużo kosztować. Około 16 kilometra przyśpieszyłem, oderwałem się od grupy i tak dobiegłem do mety – zdradził triumfator.

Drugi linię mety minął Patryk Stypułkowski (1:10.17), a trzeci Sylwester Lepiarz (1:10.57). W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna okazała się Angelika Mach (1:21.55), przed Zuzanną Makros (1:23.19) i Lidią Czarnecką (1:23.47). Najlepsza z radomianek Karolina Waśniewska była czwarta – jej wynik 1:25.19.

Półmaraton to nie tylko bieg główny. Odbył się również Bieg Radości Dumne Warchoły. Tradycyjnie dzień wcześniej na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza przeprowadzono też biegi dzieci i młodzieży. Stało się to już tradycją. Tym razem w sobotnie południe rywalizowało ponad 200 młodych zawodniczek i zawodników.

Półmaraton Radomskiego Czerwca 76 rozpoczął obchody 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego. Zasadniczy program zaplanowano w dniach 25-29 czerwca.

(fot: mosir.radom.pl iŁukasz Wójcik/UM Radom)

Comment here