Lekkoatletyka

Radomianie wśród gwiazd

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się Memoriał Janusza Kusocińskiego. W zmaganiach wzięła udział siedmioosobowa grupa lekkoatletów klubu RLTL ZTE Radom.

W biegu na 110 metrów przez płotki wartościowy wynik uzyskał Dawid Żebrowski (na zdjęciu z prawej). Czas 13.81 sekundy, który jest rekordem życiowym zawodnika dał mu piąte miejsce. Najlepszy okazał się Kubańczyk Roger Iribarne z czasem 13.40. Zawodnik z Karaibów wyprzedził Amerykanina Jarreta Eatona (13.45) oraz najlepszego obecnie Polaka Damiana Czykiera – 13.49.

W biegu na 100 m Martyna Kotwiła uzyskała czas 11,68 sekundy. Radomianka nieźle wystartowała. Do połowy dystansu miała szansę na miejsce w piątce, ale później rywalki były już górą. Zawodniczka klubu RLTL ZTE Radom ostatecznie sklasyfikowana została na miejscu 8. Triumfowała niesiona dopingiem trybun Ewa Swoboda, która w imponującym stylu zrewanżowała się Amerykance Morolake Akinosun za środową porażkę na 1. Memoriale Ireny Szewińskiej. – Polka uzyskała czas 11.18 bijąc rekord Polski U23 Ireny Szewińskiej. Wynik ten jest nie tylko lepszy niż minimum na mistrzostwa świata, ale także daje podopiecznej Iwony Krupy prowadzenie w tabelach europejskich do lat 23 – zapewnia serwis pzla.pl.

Bieg memoriałowy na 3000 metrów zakończył się zwycięstwem Szymona Topolnickiego (8:12.82), który pokonał Adama Włodarczyka (8:14.43,rekord życiowy) i Roberta Głowalę (8:19.00). Za wspomnianą trójką finiszował Mateusz Kaczor (8.20.50). Kenijczyk Alfred Kipketer – niegdysiejszy mistrz świata juniorów z 2014 roku – wygrał z Adamem Kszczotem w biegu na 800 m. Zawodnik z Afryki uzyskał 1:45.32, nasz mistrz Europy pobiegł 1:45.73. Tymczasem Patryk Kozłowski zajął 11. miejsce (1.48.61).

Wysoki poziom miała rywalizacja na 400 metrów kobiet. Wygrała Amerykanka Dalilah Muhammed – mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w biegu płotkarskim – z czasem 50.60.  Justyna Święty-Ersetic drugi raz w karierze pokonała jedno okrążenie w poniżej 51 sekund. -Wynik 50.85 plasuje podopieczną Aleksandra Matusińskiego na pierwszej pozycji w europejskich tabelach – podkreśla pzla.pl. Biegnącą w biegu drugim radomianka Natalia Wosztyl uzyskała natomiast 53.96 sekundy. To był dziesiąty czas tego dnia na tym dystansie. W skoku wzwyż inna radomianka Aneta Rydz uzyskała 172 centymetry.

(fot: pzla.pl)