Sporty WalkiZapasy

Trener liczy na dobry występ

Kadra Polski w zapasach stylu klasycznego szykuje się do występu w Igrzyskach Europejskie. Podopieczni Włodzimierza Zawadzkiego w najbliższy poniedziałek złożą uroczyste ślubowanie, tymczasem szkoleniowiec ocenił szanse zawodników. 

O to czego oczekuje od swoich zawodników reprezentujących Polskę na IE 2019 trenera Włodzimierza Zawadzkiego pytał serwis zapaśniczej centrali.  – Najbardziej zależy mi na tym, żeby zawodnicy zawalczyli na swoim najwyższym poziomie, żeby zostawili serce na macie, pokazali charakter – stwierdza Włodzimierz Zawadzki.  – Z zawodników, których warto wymienić mając w zamyśle szanse medalowe jest przede wszystkim Mateusz Bernatek. To nadal młody zawodnik, wicemistrz świata z 2017 roku, którego stać na bardzo dobry występ.

W gronie faworytów biało-czerwonej ekipy zdaniem szkoleniowca powinien znaleźć się też Arkadiusz Kułynycz. – Jest zawodnikiem nieobliczalny. Podczas Mistrzostw Europy w Bukareszcie nie reprezentował kraju, ponieważ przegrał rywalizację z Tadeuszem Michalikiem. W maju pokonał „Tadka” na Mistrzostwach Polski i mam wrażenie, że dobry start na Igrzyskach europejskich będzie bodźcem motywacyjnym do dalszej konsekwentnej i ciężkiej pracy. Myślę, że Arek może zajść w tym turnieju bardzo wysoko – kontynuuje Włodzimierz Zawadzki.

Z innej perspektywy szkoleniowiec spogląda na występ Rafała Płowca, kolejnego z przedstawicieli radomskiego klubu. – Rafał to zawodnik młody. Wraca po kontuzji do rywalizacji i jest aktualnym Wicemistrzem Polski. Liczę, że da z siebie 100% – zapewnia trener. Skład reprezentacji Polski uzupełnia Edgar Babayan. – Zalicza się do grona najbardziej doświadczonych zawodników naszej reprezentacji. Jego dobra forma fizyczna, a także znakomite nastawienie psychiczne mogą zaowocować dobrym startem na Igrzyskach europejskich. Najważniejsze wygrać z zawodnikiem reprezentującym wyskoki poziom w początkowej fazie turnieju. Nie ma co ukrywać, że przyda się szczęście przy losowaniu – kończy Włodzimierz Zawadzki.

Turniej zapaśniczy rozpocznie się 25 czerwca, a zakończy 30 czerwca. Transmisje telewizyjne będą dostępne w telewizji POLSAT Sport oraz na kanałach EUROSPORT. Kadra klasyków w ocenie trenera miała dobre warunki przygotowań, między innymi podczas zgrupowań w  Zakopanem i Giżycku.

Klasycy wystąpią w składzie:

kat. do 67 kg – Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski)

kat. do 77 kg –  Edgar Babayan (KS Sobieski Poznań)

kat. do 87 kg – Arkadiusz Kułynycz (RCSZ Olimpijczyk Radom)

kat. do 130 kg – Rafał Płowiec (RCSZ Olimpijczyk Radom)

(źródło: zapasy.org.pl)

Comment here