Sporty WalkiZapasy

Brąz na macie w Mińsku!

Arkadiusz Kułynycz wywalczył brązowy medal w kategorii do 87kg podczas 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku.

W decydującym pojedynku zapaśnik Olimpijczyka Radom pokonał Białorusina Radzika Kuliyeu 7-1.  Droga do medalu podopieczny Włodzimierza Zawadzkiego rozpoczął się już w sobotę, kiedy to rywalizujący w stylu klasycznym stoczył dwie walki.

Wygrał z reprezentantem Mołdawii  Viorelem Burduja przez położenie na łopatki i przegrał z utytułowanym Zhanem Beleniukiem 1-9. Reprezentant Ukrainy awansował jednak do finału i Polak wystąpił w repasażu.

W tej fazie spisał się rewelacyjnie. – W niedzielnym repasażu Arkadiusz Kułynycz pokonał Ormianina Maksima Manukyana 3-3 – relacjonuje zapasy.org.pl. W pojedynku, którego stawką był brązowy medal reprezentant Radomia wygrał natomiast z Białorusinem Radzikiem Kuliyeu 7-1. To trzynasty medal dla biało-czerwonej reprezentacji w Mińsku.

– Pozostali nasi klasycy nie awansowali do strefy medalowej – podkreśla serwis Polskiego Związku Zapaśniczego.  Choć szansę na brązowy medal w stylu klasycznym w kat. 130 kg miał Rafał Płowiec. Drugi z przedstawicieli Olimpijczyka Radom przegrał jednak w repasażu z Ukraińcem Mykołą Kuczmii 1:7.

Wyniki walk:
1/8 

Arkadiusz Kułynycz – Viorel Burduja (Mołdawia) 5:0 (3-5)
1/4
Arkadiusz Kułynycz – Zhan Beleniuk (Ukraina) 1:4 (1-9)
repasaż 
Arkadiusz Kułynycz – Maksim Manukyan 3:1 (3-3)
o 3. miejsce
Arkadiusz Kułynycz – Radzik Kuliyeu (Białoruś) 3:1 (7-1)

(fot: zapasy.org.pl)

Comment here