Lekkoatletyka

Międzynarodowe starty lekkoatletów

W najbliższych dniach grupa lekkoatletów RLTL ZTE Radom wystartuje w dwóch prestiżowych międzynarodowych zawodach. Pierwsze to Letnia Uniwersjada, drugie mistrzostwa Europy do lat 23.

Letnia Uniwersjada 2019 roku już trwa w Neapolu. To jubileuszowa 30. edycja tej imprezy rozgrywana równo 60 lat po pierwszej, która odbyła się w Turynie. Rywalizacja studentów trwa od dwóch dni, ale lekkoatleci zmagania zainaugurują w najbliższy poniedziałek. W kadrze znajduje się dwoje przedstawicieli radomskiego klubu. Patryk Adamczyk jako student AWF Warszawa wystartuje w biegu na 400 m przez płotki, a także sztafecie 4×400 m. Tymczasem debiutująca w barwach radomskiego klubu Alicja Konieczek rywalizować będzie na dystansie 3000 m z przeszkodami. Ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski jest studentką … Western Colorado Univeristy.

Jeszcze większą reprezentację klub RLTL ZTE Radom będzie miał w mistrzostwach Starego Kontynentu do lat 23. W miejscowości Gavle w Szwecji biało-czerwone barwy reprezentować będą: Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl, Patryk Kozłowski i Dawid Żebrowski. Najbardziej zapracowana z tego grona będzie Martyna Kotwiła. Radomianka wystartuje w aż trzech konkurencjach: sprincie na 100 metrów, biegu na 200 metrów oraz sztafecie 4×100 metrów. Udział w biegu indywidualnym (na 400 metrów przez płotki) oraz w sztafecie (4×400 metrów) ma natomiast w planach Natalia Wosztyl. Tymczasem Dawid Żebrowski wystartuje na 110 m przez płotki, a Patryk Kozłowski pobiegnie na 1500 metrów. 12. Mistrzostwa Europy U23 w mieście położonym ok. 180 km na północ od Sztokholmu odbędą się w dniach 11-14 lipca.

Comment here