Lekkoatletyka

Dominator z Radomia

Stadion w Raciborzu był areną zmagań lekkoatletów w 73. Mistrzostwach Polski U20. 

Podczas lekkoatletycznych zmagań świetnie wypadli sportowcy Radomia. – Na ponad 170 klubów uczestniczących w  Mistrzostwach Polski nasi reprezentanci z klubu  RLTL ZTE Radom zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Tuż za naszym klubem znalazły się SKLA Sopot i AZS-AWF Katowice – relacjonuje serwis radombiega.pl.

Największą gwiazdą zawodów został Dawid Krzemiński, który okazał się bezkonkurencyjny w skoku w dal, trójskoku oraz walnie przyczynił się do zwycięstwa naszej drużyny w sztafecie 4×100 m. Wynik 42,28 s jest historycznym sukcesem. Nikt nie biegał szybciej w historii radomskiej lekkiej atletyki. W składzie sztafety pobiegli również: Bartosz Korcz, Michał Sumiński i Olgierd Michniewski.

Ten ostatni został brązowym medalistą na swoim koronnym dystansie 110 m przez płotki. W rywalizacji na 800 m Krzysztof Turski zajął 3 miejsce. Niestety na 1500 m przegrał minimalnie i ostatecznie uplasował się na 4 pozycji. Kolejni nasi reprezentanci poprawili rekordy życiowe i uzyskali wyniki: Martyna Osińska 100 m -12 sekund 38 setnych oraz na 200 m 25 sekund 85 setnych. Jarosław Kucharski na 3000 m 8:54”38.

– Udanym startem nasi zawodnicy udowodnili, że jesteśmy jednym z najbardziej liczących się klubów w Polsce. Dawid Krzemiński wyrósł nam na kolejną mega gwiazdę radomskiej lekkiej atletyki – zapewnia trener Artur Błasiński.

(fot: radombiega.pl)

Comment here