Piłka nożna

Zmiana w Centrum

Marcin Wiatrak (na zdjęciu) zastąpił Dariusza Różańskiego.

O zmianie trenera w Centrum Radom poinformował piłkarski klub. – Dariusz Różański przestaje być trenerem seniorów Centrum Radom – zdradził przed kilkoma dniami. Szkoleniowiec, który w ostatnich miesiącach łączył prowadzenie drużyny ligi okręgowej z pracą w Broni Radom poświęcić ma się wyłącznie trenowaniu trzecioligowca.

–  To koniec pięknego czasu, epoki, do której długo będzie się wracać. Trener Różański przez dwa lata pracował z „Centralnymi”. W tym czasie Centrum po raz pierwszy w swojej 20-letniej historii zagrało w finale okręgowego Pucharu Polski oraz awansowało do Mazowieckiego Pucharu Polski, gdzie rozegraliśmy dwa wspaniałe mecze z IV-ligowym Mazurem Karczew i trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Pod wodzą Różańskiego „Centralni” w zakończonym sezonie zajęli czwarte miejsce, najlepsze w historii. Drużyna przez długi okres była liderem lub wiceliderem rozgrywek, a gra była efektowna i przyjemna dla oka – pożegnalny tekst nie pozostawia złudzeń, że władze Centrum były bardzo zadowolone z pracy szkoleniowca.  .

Czy podobnie będzie w przypadku Marcina Wiatraka? Na pewno jest to postać doskonale znana w klubie. – Nowy trener nie zrezygnował z gry i prawdopodobnie będzie łączył obie funkcje jako grający trener. Jest to przysłowiowy „Walczak”, który na każdym treningu i w każdym meczu daje z siebie wszystko. Nigdy nie odpuszcza. Dodatkowo potrafi stworzyć odpowiednią atmosferę w szatni. Plusem na korzyść Wiatraka jest także znakomita znajomość zespołu, bo w barwach Centralnych występuje od 2016 roku – zapewnia klubowy serwis.

Marcin Wiatrak miał już okazję prowadzić drużynę seniorów w Polonii Iłża. Posiada także spore doświadczenie piłkarskie. Występował w Orle Wierzbica, Mazowszu Grójec, Oskarze Przysucha i wspomnianej Polonii Iłża. Pierwsze zajęcia piłkarzy Centrum z nowym szkoleniowcem zaplanowano na 16 lipca.

(fot: RSS Centrum Radom)

Comment here