Sporty WalkiZapasy

Udane występy na matach

Przemysław Piątek zajął trzecie miejsce w turnieju Gran Premio de España, który odbył się w Madrycie.

Zapaśnik stylu klasycznego Olimpijczyka Radom (na zdjęciu drugi z prawej) rywalizował w kategorii 60 kg. Jak informuje klubowy serwis w decydującej potyczce Przemysław Piątek pokonał Dicthera Hansa Toro, reprezentanta Niemiec. W walce o wejście do finału przedstawiciel radomskiego klubu przegrał walkę z kolegą z kadry Michałem Traczem.

Dobrze spisali się też młodsi koledzy Przemysława Piątka. W turnieju, który odbył się w Tarnopolu na Ukrainie Konrad Kozłowski w wadze 72 kg był drugi, a Patryk Bednarz w 77 kg trzeci. W zawodach uczestniczyła kadra narodowa juniorów pod wodzą Edwarda Barsegjana, która przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym w Mohylowie Podolskim. W zmaganiach wzięło udział 90 zapaśników z Ukrainy, Rumunii i Mołdawii.

(fot: olimpijczyk.radom.pl)