Lekkoatletyka

Złoto i brąz na bieżni w Gävle

Natalia Wosztyl złotą medalistką w sztafecie 4x400m, a Martyna Kotwiła brązową w biegu na 4x100m lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23.

Sprinterka pechowo zakończyła występ w biegu na 200 m. Zawodniczka RLTL ZTE nie ukończyła półfinału. – Ambicje były wysokie, bardzo wysokie… Niestety gdzieś po 120m dostałam skurczu łydki – przyznała po biegu. W niedzielę Martyna Kotwiła zakończyła zmagania już w lepszym nastroju. Biegnąc na trzeciej zmianie przyczyniła się do wywalczenia brązowego medalu w sztafecie 4×100 m. Polki w składzie: Klaudia Siciarz, Marlena Gola, Martyna Kotwiła, Ewa Swoboda (na zdjęciu) uzyskały czas 44.08.

Jeszcze więcej powodów do zadowolenia ma Natalia Wosztyl. W swojej serii eliminacyjnej 400 m przez płotki wysunęła się na drugie miejsce i z czasem 59.07 awansowała do kolejnej rundy. W zmaganiach półfinałowych lekkoatletka RLTL ZTE Radom spokojnie zajęła trzecie miejsce z czasem 58.44 sekundy. W gronie ośmiu najlepszych zawodniczek tej konkurencji spisała się nieco słabiej. Widać było, że na ostatnich metrach wyraźnie odpuściła najwyraźniej oszczędzając siły na sztafetę. Czas 59.69 pozwolił na zajęcie ósmej lokaty.

Natalia Wosztyl (na zdjęciu) w biegu sztafet 4×400 zaprezentowała się świetnie. Biegnąc na drugiej zmianie oddał pałeczkę na drugiej pozycji. Polki ostatecznie na ostatnich metrach wywalczyły tytuł mistrzowski!  Karolina Łozowska, Natalia Wosztyl, Natalia Widawska, Natalia Kaczmarek pokonały konkurentki uzyskując czas 3:32.56. Dla kończącej bieg Natalii Kaczmarek (AZS AWF Wrocław) to drugie złoto w tych zawodach. Wcześniej zwyciężyła na 400 m indywidualnie.

Indywidualnie lekkoatleci RLTL ZTE w mistrzostwach Europy do lat 23 w szwedzkim Gävle wystartowali w sumie w trzech finałach. Obok wspomnianej wcześniej Natalii Wosztyl najwyższe miejsce wywalczył Dawid Żebrowski. Zawodnik radomskiego klubu do finału na 110 m przez płotki awansował w bardzo dobrym stylu. W eliminacjach z czasem 13.69 swoim biegu zajął drugie miejsce, a w stawce półfinałowej był piąty. Finałową rozgrywkę Dawid Żebrowski zakończył natomiast na szóstym miejscu (13.90).

W finale biegu na 1500 metrów wystartował też Patryk Kozłowski. Walczący ambitnie do ostatnich metrów radomianin zajął dziesiąte miejsce z czasem 3.52.93 minuty.

(źródło: pzla.pl)