Inne

Potwierdził duże możliwości

W tegorocznych startach Maciej Klimek potwierdził duże możliwości. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie udanego finału w mistrzostwach Europy.

Zawodnik klubu Victoria Radom rok rozpoczął od udanego występu w Pucharze Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym juniorów młodszych. Jeszcze lepiej na obiektach ZKS Drzonków zaprezentował się w Mistrzostwach Polski w kategorii Junior U17.

W zawodach wzięli udział dwaj zawodnicy Victorii Maciej Klimek i Adam Pierzchała. Wychowankowie trenera Marcina Fokta rozpoczęli rywalizację od pływania w którym zajęli czołowe lokaty. – Maciej 1 miejsce (200 dow 2:05,50), Adam 3 miejsce ( 200 dow 2:08,60). Podczas biegu ze strzelaniem realia punktowe nieco się zmieniły. Dzięki świetnej dyspozycji biegowej i bardzo dobremu strzelaniu jako pierwszy na mecie zameldował się Piotr Ziółek z UKS Dwójka Tczew 892 pkt, drugi ze stratą 6 sekund zakończył bieg Maciej Klimek 886 pkt. Adam Pierzchała zakończył zawody na czwartym miejscu uzyskując 863 pkt. Wyniki Radomskich zawodników dają nadzieję na dobry występ w głównych imprezach sezonu – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Europy Juniorów – relacjonował klubowy serwis.

Prognoza spełniła się. – W OOM najmocniejszy w walce o medale wśród chłopców okazał się reprezentant RTP Victorii Radom Maciej Klimek. Wysoko sklasyfikowany we wszystkich trzech konkurencjach (2 miejsce w strzelaniu, 3 miejsce w pływaniu i 4 miejsce w biegu) odniósł pewne zwycięstwo nad drugim na mecie zawodnikiem MKP Myślibórz, Michałem Jabłońskim. Podium uzupełnił trójboista UKS „Dwójki” Tczew Piotr Ziółek. Adam Pierzchała po wspaniałej walce do ostatnich metrów zajął 4 miejsce z łączną liczbą 794 pkt. Do brązowego medalu zabrakło Adamowi zaledwie 1 pkt. Jakub Pacocha po trzech konkurencjach zdobył 581 pkt i zajął 28 miejsce – podkreślał serwis klubu.

Wynik Macieja Klimka przypieczętował jego miejsce w kadrze na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych które odbyły się w Kownie. Występ na Litwie radomianin rozpoczął kapitalnie. – Zarówno dziewczęta jak i chłopcy osiągnęli zamierzone rezultaty podczas konkurencji pływackiej. Piotr Ziółek i Maciej Klimek znaleźli się w pierwszej trójce najszybszych na dystansie 200 metrów zawodników (Ziółek miejsce 2 z czasem 2:05,15, Klimek miejsce 3 z czasem 2:05,54) – relacjonował serwis Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Walka o medale rozstrzygnęła się podczas biegu ze strzelaniem. Bardzo wysoka temperatura panująca w Kownie okazała się dodatkowym utrudnieniem. Niewielkie różnice czasowe między zawodnikami, wymagały celnego strzelanie oraz mocnego tempa biegu. Nawet mały błąd mógł spowodować spadek w klasyfikacji. Niestety w tym przypadku pech dopadł Macieja Klimka. Zmagający się z problemami na strzelnicy zawodnik radomskiego klubu zawody zakończył na pozycji 44.

Comment here