Sporty WalkiZapasy

Ostatni sprawdzian kadrowiczów

Pięciu zapaśników stylu klasycznego Olimpijczyka Radom znalazło się w kadrze powołanej przez trenera reprezentacji Polski Włodzimierza Zawadzkiego na Memoriał Władysława Pytlasińskiego.

Turniej odbędzie się już w najbliższy weekend w Warszawie. Na matach stołecznej Areny Ursynów zaprezentują się: Przemysław Piątek (60 kg), Bartłomiej Klimek (72 kg), Arkadiusz Kułynycz (87 kg), Mateusz Kareciński i Rafał Płowiec (obaj 130 kg). Memoriał Władysława Pytlasińskiego to renomowana impreza, która od lat jest wpisana w kalendarz Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej. Dla wielu reprezentacji jest to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się w Kazachstanie.

Z wagi turnieju doskonale zdaje sobie sprawę Włodzimierz Zawadzki. – Pozostaje nam tylko sześć tygodni przygotowań do MŚ, które w tym roku mają wyjątkową rangę ponieważ są pierwszą szansą na zdobycie kwalifikacji – potwierdza szkoleniowiec. Włodzimierz Zawadzki przypomina, że sam bardzo dobrze wspomina Memoriał Pytlasińskiego. Wielokrotnie stawał na podium w tym turnieju.

Obok LXII Memoriału Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym w Arenie Ursynów odbędzie się równocześnie XXVIII Memoriał Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym oraz XXIII Poland Open w zapasach kobiet.  W warszawskich turniejach weźmie udział ok. 500 zapaśników z 40 krajów. Praktycznie dla wszystkich reprezentacji zawody w Polsce są ostatecznym sprawdzianem przed mistrzostwami świata seniorów w Nur-Sułtanie (14-22 września).

Comment here