Siatkówka

Siatkarki rozpoczęły treningi

Jeszcze nie w komplecie, ale większa część drużyny E.Leclerc Radomki już jest w Radomiu i pod okiem trenera Jacka Skroka rozpoczyna przygotowania do sezonu 2019/2020. 

Zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do nadchodzących rozgrywek. – Przez cały sierpień w dni robocze nasze siatkarki będą trenowały dwa razy dziennie: w fitness Klubie Pop Gym i w sali LO 13 – informuje klubowy serwis. Na początku września odbędzie się obóz przygotowawczy w Kielnarowej, gdzie podobnie jak rok temu, zagramy z Developres SkyRes Rzeszów. Potem na podopieczne Jacka Skroka czekają pierwsze sparingi i gry testowe. E.Leclerc Radomka Radom weźmie udział w kilku turniejach, między innymi w Wieluniu, Wieliczce i Łodzi.

– To dopiero początek przygotowań, dziewczyny są w dobrych nastrojach, wypoczęte po wakacjach. Trenerzy również nastawieni pozytywnie. Przygotowujemy się do drugiego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet na własnych obiektach. Na razie jest to siłownia PopGym i sala w LO nr 13, ale mam nadzieję, że wkrótce zaczniemy treningi również na MOSiRze – mówi trener Jacek Skrok.

– Po części dla mediów nasze zawodniczki rozpoczęły regularny trening. Ćwiczenia bez piłki, elementy treningu sprawnościowego, a potem już ten właściwy, na boisku. Siatkarki głównie trenowały grę w obronie, poprawne ustawienia w szykach defensywnych. Trening zakończył luźny trucht, rozciąganie mięśni i wspólny okrzyk drużyny – podkreśla serwis klubu.

Nie ma jeszcze kilku zawodniczek. Paulina Zaborowska, Klaudia laskowska oraz Oliwia Bałuk dołączą do drużyny w przyszłym tygodniu. Młode siatkarki dostały kilka dni wolnego po Mistrzostwach Świata w Meksyku, gdzie Polska zajęła piąte miejsce. Natomiast Marharyta Azizova oraz Julieta Lazcano przyjadą do Radomia w późniejszym terminie.

Dzień przed treningiem medialnym drużyna, wraz ze sztabem szkoleniowym, władzami oraz pracownikami klubu spotkała się w restauracji „Łyżka i Widelec” na wspólnej kolacji.

(źródło: radomka.com.pl)

Comment here