Sporty WalkiZapasy

Poza podium w stolicy

Nadzieje były spore, ale sportowa rzeczywistość ponownie zweryfikowała ambitne zamierzenie.

Warszawie odbył się Memoriał Władysława Pytlasińskiego. W turnieju zapaśniczym stylu klasycznego wystąpili zawodnicy Olimpijczyka Radom. Największe nadzieja na wywalczenie czołowej lokaty trenerzy wiązali z postawą Arkadiusza Kułynycza (na zdjęciu), brązowego medalisty niedawnych Igrzysk Europejskich. Niestety zapaśnik Olimpijczyka podczas obozu kadry doznał kontuzji.

Ostatecznie na stołecznych matach wystąpiło czterech zapaśników z Radomia. Przemysław Piątek walczył w kategorii wagowej 60 kg i zajął 10. miejsce. Bartłomiej Klimek w wadze 72 kg był dziewiąty. Dwóch zawodników Olimpijczyka wystąpiło w wadze 130 kg. Mateusz Kareciński uplasował się na 10. miejscu. Natomiast Rafał Płowiec był piąty. Drugi z przedstawicieli radomskiego klubu pojedynek o miejsce na podium przegrał z zapaśnikiem Legii Rafałem Krajewskim, który zdobył brązowy.

Na podium stanęło jeszcze czterech reprezentantów Polski. W kategorii do 67 kg gdzie w finale zmierzyli się Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) i Gevorg Sahakyan (Cartusia Kartuzy). Lepszy był Bernatek i jako jedyny „biało-czerwony” sięgnął po złoty medal w turnieju. Piotr Duk (UKS Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle) uplasował się na drugim miejscu w kategorii wagowej do 77 kg. W tej samej kategorii brąz wywalczył Edgar Babayan (Sobieski Poznań).

Turniej w stolicy dla reprezentantów Polski był ostatnim sprawdzianem formy przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Kazachstanie. Zawody w Azji będą jednocześnie pierwszą kwalifikacją olimpijską do Tokio.