Siatkówka

Trzech w kadrze Słowenii

Alen Pajenk, Dejan Vincić i Alen Sket wezmą udział w rozpoczynającym się dzisiaj w Gdańsku turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Cerrad Czarni Radom nie są reprezentowani w kadrze Polski. Klub ma za to aż trzech przedstawicieli w ekipie Słowenii. Pierwszego dnia zawodów Słowenia zmierzy się z Francją. W sobotę podopieczni Alberto Giulianiego, zmierzą się z Tunezją. Na zakończenie zawodów zespół stoczy pojedynek z reprezentacją Polski. Słowenia nie jest faworytem zmagań w Gdańsku, ale nie zamierza przeciwnikom ułatwiać zadania.

– Jedziemy do Gdańska wywalczyć o bilet na igrzyska olimpijskie. Gdyby to nie był nasz cel, nie byłoby nawet sensu tam jechać. Odkąd rozpoczęły się przygotowania do eliminacji olimpijskich, mówiłem, że nie będzie to łatwy wyścig, każdy punkt się liczy. Pojedziemy do Gdańska, aby pokazać naprawdę najlepszą grę, abyśmy mogli osiągnąć to, co chcemy – zapewniał jeszcze przed wylotem do Polski Alen Pajenk.

Środkowy reprezentacji Słowenii i Cerrad Czarnych Radom nie ma wątpliwości, że bardzo ważny będzie pierwszy mecz. – Wiemy, że Francuzi są bardzo defensywną drużyną, są taktycznie silni. Musimy bardzo dobrze grać naszym blokiem i dodatkowo w obronie, abyśmy -mogli pokazać, że możemy zmusić ich do naszego sposobu gry – podkreślił 33-latek.

W tym sezonie reprezentacyjnym Słowenia wystąpi jeszcze w mistrzostwach Europy, a w przyszłym zadebiutuje w elicie Ligi Narodów.

(źródło: siatka.org/fot: FIVB)

Comment here