Piłka nożna

Radomiak bez punktów

W meczu trzeciej kolejki Fortuna 1 Liga PGE GKS Bełchatów pokonał Radomiaka.

W porównaniu do wcześniejszych potyczek Radomiak w Bełchatowie przystąpił do gry z jedną zmianą w składzie. Za Damiana Nowaka od pierwszej minuty zagrał w ataku Maciej Górski.

Mecz nie ułożył się po myśli zespołu z Radomia. W 9 minucie blisko 50 metrowym rajdem popisał się Mateusz Marzec. Zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Przemysława Zdybowicza, który strzałem z 12 metrów pokonał Artura Halucha. Po stracie gola Radomiak rzucił się do odrabiania strat. Poczynania podopiecznych Dariusza Banasika kończyły się na linii pola karnego.

Tymczasem GKS jeszcze przed przerwą podwyższył wynik. Zdaniem części obserwatorów bramka padła z wyraźnego spalonego. Nie zmieniło to jednak faktu, że na listę strzelców został wpisany Bartosz Biel. W przerwie radomski szkoleniowiec zdecydował się na dwie roszady. Na boisku pojawili się Patryk Mikita i Damian Nowak. Niestety nie poprawiło to postawy drużyny z Radomia.

Pierwszy celny strzał Radomiaka odnotowano w 60 minucie, gdy na bramkę przeciwnej drużyny uderzał Rafał Makowski. Chwilę później Damian Jakubik ograł obronę gospodarzy, ale piłkę posłał w boczną siatkę. W 72 minucie o mało nie padła samobójcza bramka. Kacper Pietrzyk trafił w poprzeczkę swojej bramki. Jeszcze w ostatnim fragmencie potężną bombą popisał się Dominik Sokół.

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie Dawid Kocyła popisał się blisko 50-metrowym rajdem i pokonał Artura Halucha. – Przegraliśmy zdecydowanie i jak najbardziej zasłużenie. Wynik odzwierciedla to co się działo na boisku – podsumował mecz trener Dariusz Banasik.

GKS Bełchatów – Radomiak Radom 3:0 (2:0)
Bramki: 
Zdybowicz 9, Biel 34, Kocyła 90

GKS: Lenarcik – Grolik, Bartosiak (88. Putin), Czajkowski, Wołkowicz, Golański, Biel, Grzelak, Marzec (69. Flaszka), Magiera, Zdybowicz (74. Kocyła)
Radomiak: 
Haluch – Jakubik, Cichocki, Pietrzyk (75. Sokół), Abramowicz, Michalski (46. Mikita), Makowski, Kaput (46. Nowak), Karwot, Leandro, Górski

W INNYCH MECZACH I TABELA

(fot: radomiak.pl)

Comment here