Piłka nożna

Tuzin bramek piłkarek

Przygotowujący się do pierwszoligowego sezonu zespół piłkarek Hydrotrucku z Radomia w ostatnich dniach rozegrał dwa mecze sparingowe.

W pierwszym, występując jeszcze pod nazwą Sportowa Czwórka, zagrał z solidnie wzmocnionymi rezerwami SMS. Mecz był zacięty i stał na dobrym poziomie. W 22 minucie rywalki objęły prowadzenie. Czwórka też miała swoje okazje aby zdobyć bramkę. – W 28 minucie Monika Płóciennik trafiła w poprzeczkę, a w 44 minucie po strzale Stasikowskiej, rywalki wybiły piłkę sprzed linii bramkowej – relacjonował klubowy serwis. Po przerwie wydawało się, że gol wyrównujący jest kwestią czasu. Tymczasem drugi fatalny błąd popełniła defensywa. Po kolejnym kwadransie łodzianko zdobyły trzecią bramkę. – Mimo straty trzech goli, momentami gra Czwórki, na tle niemal ekstraklasowego przeciwnika, mogła się podobać. W samej końcówce Aleksandrze Szydło udało się zmniejszyć rozmiary porażki – informował serwis klubu.

Kolejny mecz przejdzie do historii klubowej kroniki na dłużej. Futbolistki zagrały już pod nazwą nowego sponsora. Radomianki nie dały szans trzecioligowej drużynie Warszawskiej Akademii Piłkarskiej. – W poprzednich meczach kontrolnych radomianki grały bardzo dobrze, ale skuteczność, była najsłabszym elementem radomskiej ekipy – przyznał serwis luksiary.futbolowo.pl. Tym razem pod tym względem było już o wiele lepiej. – Chodziło o postrzelanie, przełamanie tej fatalnej skuteczności i to się udało. Chciałbym mimo wyniku pochwalić też rywalki, które zagrały bardzo ambitnie i z dużym zaangażowaniem. Kilka zawodniczek z Warszawy pokazało spore umiejętności – podsumował trener Wojciech Pawłowski.

Kolejny mecz towarzyski zawodniczki Hydrotrucku zagrają w niedzielę (godz. 16) z drugoligową Unią Lublin. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczna nawierzchnią przy ul. Narutowicza 9.

Sportowa Czwórka Radom – UKS SMS II Łódź 1:3 (0:1)

Bramka: Szydło 81

Czwórka: Gocel, Rosińska, Golian, Wnukowska, Mazurkiewicz, Chmura, Stasikowska, Zielińska, Płóciennik, Barczak, Karoń oraz Wicik, Gołębiowska, Mućka, Szydło, Iwanowa, Bińkowska

Hydrotruck Radom – WAP Warszawa 11:0 (7:0)

Bramki: Płóciennik 2, Stasikowska 2, Karoń 3, Szydło 2, Mazurkiewicz, Rosińska,

Hydrotruck: Gocel – Golian, Barczak, Rosińska, Sobczak, Bońkowska, Stasikowska, Szydło, Płóciennik, Karoń, Chmura oraz Wicik, Grzyb, Mazurkiewicz, Mućka, Ivanowa, Zielińska.

(źródło: luksiary.futbolowo.pl)

Comment here