Tenis

Finał na kortach w Warszawie

Drugie miejsce w deblu Weroniki Falkowskiej.

W Warszawie odbył się zawodowy turniej kobiet WSG Open (z pulą nagród 60000 USD). W zawodach udział wzięła tenisistka AT Masters, Weronika Falkowska świetnie zaprezentowała się w grze podwójnej. Występując w parze z Martyną Kubką/Nafta Zielona Góra/ wywalczyła bardzo dobre drugie miejsce.

Duet Polek wystartował w zawodach dzięki dzikiej karcie przyznanej przez Polski Związek Tenisowy. Zawodniczki nie zawiodły. Przez cały turniej prezentowały się bardzo dobrze i już w pierwszej rundzie sprawiły bardzo dużą niespodziankę. Pokonały po bardzo zaciętym pojedynku doświadczony duet, rozstawiony z numerem czwartym, Vivian Heisen(Niemcy)/Ganna Poznikhirenko(Ukraina) 6/4 4/6 12/10.

W ćwierćfinale Weronika Falkowska/Martyna Kubka pokonały parę polsko-ukraińską(Anna Hertel/Anastasiya Shoshyna 6/2 6/4. W półfinale również w dwóch setach zwyciężyły włoski debel Lucia Bronzetti/Camilla Rosatello 6/3 6/4. Finał jeszcze w pierwszym secie miał bardzo wyrównany przebieg, a w kilku gemach decydowała tzw. złota piłka (w deblu obowiązuje system NO-AD). W drugim secie jeszcze prowadzenie 1/0. Niestety później przewagę uzyskała najlepsza para turnieju, Maja Chwalińska/Ulrikke Eikeri(Norwegia). Grała bardzo dobrze nie popełniając praktycznie żadnych błędów wygrała seta 6/1 i cały mecz 2/0.

Dotarcie do finału tak poważnej imprezy to jeden z największych sukcesów Weroniki Falkowskiej w dotychczasowej zawodowej karierze. W grze pojedynczej Weronika również dzięki dzikiej karcie wystąpiła w eliminacjach, ale nieznacznie 6/4 3/6 8/10 przegrała z Nicolet -Catalina Dascalu/Rumunia/ 6/4 3/6 8/10.

Comment here