Strona główna » Strzelectwo » Szymon Wielgomas w finale mistrzostw Polski

Szymon Wielgomas w finale mistrzostw Polski

2012-06-25 09:11:50

Szymon Wielgomas w finale mistrzostw Polski W zakończonych we Wrocławiu mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn w strzelaniu kulowym i pneumatycznym Szymon Wielgomas zajął ósme miejsce w konkurencji karabin dowolny (30x40 strz.) Zawodnik Hamera Kozienice w pierwszym "podejściu" wystrzelał 395 pkt. W kolejnych 367 i 381, suma 1143 punktów zagwarantował mu udział w finałowej rozgrywce. W niej reprezentant Polski juniorów uzyskał 95,4 pkt. Był to czwarty rezultat! W generalnej klasyfikacji Szymon Wielgomas zakończył jednak zmagania na ósmej pozycji. W konkurencji karabin pneumatyczny (60 strz.) kozieniczanin był dwunasty - 579 pkt. Natomiast konkurencji karabin dowolny (60 strz.) sklasyfikowany został o dwa miejsce niżej - 588 pkt. Szymon Wielgomas nie był jedynym przedstawicielem naszego regionu we Wrocławiu. Krzysztof Kozłowski, kolejny z reprezentantów Hamera w pistolecie pneumatycznym (60 strz.) zajął czternaste miejsce - 568 pkt. W konkurencji pistolet dowolny (60 strz.) był natomiast osiemnasty - 531 pkt.