Strona główna » Strzelectwo » Szymon Wielgomas trzeci we Wrocławiu

Szymon Wielgomas trzeci we Wrocławiu

2013-05-01 12:32:14

Szymon Wielgomas trzeci we Wrocławiu Czasy w których Radom w strzelectwie sportowym odnosił sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach wspominamy z coraz większym rozrzewnieniem. Na szczęście w regionie piękne tradycje podtrzymuje Hamer, sekcja z Kozienic, której barwy z powodzeniem broni Szymon Wielgomas. Podopieczny Krzysztofa Kozłowskiego w ostatnich dniach dwukrotnie stanął na podium pierwszej rundy Pucharu Polski. Szymon Wielgomas we Wrocławiu zajął trzecie miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny (60 strzałów). Zawodnik Hamera w sześciu seriach wystrzelał 612 punktów. W finale uzyskał natomiast 179 pkt. Zwyciężył Robert Krasowski z Legii Warszawa. Przedstawiciel regionu radomskiego na najniższym stopniu podium stanął też w konkurencji karabin dowolny (3x40 strzałów). W pozycji klęcząc wystrzelał 368 pkt., leżąc 390 pkt., a stojąc 365 pkt. Łączna suma 1123 zapewniła zawodnikowi z Kozienic trzecią lokatę, którą utrzymał w fazie finałowej (436,4 pkt.). Najlepiej ponownie radził sobie Robert Krasowski. Szymon Wielgomas wystartował też w karabinie dowolnym (60 strzałów) leżąc. W tej konkurencji sklasyfikowany został na 11 miejscu.