Strona główna » Sporty Siłowe » Stanęli na podium mistrzostw świata

Stanęli na podium mistrzostw świata

2014-05-26 08:00:02

Stanęli na podium mistrzostw świata Pomyślne wieści napłynęły z duńskiej miejscowości Rodby, w której odbyły mistrzostwa świata w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. W rywalizacji juniorów złoty medal wywalczył Konrad Kwietniewski. Na podium stanęła również Justyna Kozdryk. Konrad Kwietniewski tytuł najlepszego zawodnika wywalczył w kategorii juniorów do 105kg. Atleta z Radomia triumfował z wynikiem 280kg. - Jest to nowy rekord Polski. W ostatnim podejściu szliśmy na rekord świata 295,5kg. Byłem na to przygotowany. Niestety, wiadomo że na powodzenie wpływają rożne czynniki - relacjonuje Konrad Kwietniewski. Radomianin przyznaje, że w tym przypadku najnormalniej zabrakło ... siły. Atleta nie kryje satysfakcji. Złoty medal wywalczył z przewagą 27,5 kg. - Wygrana była miażdżąca. Rywale nie mieli szans - przyznaje szczerze. Na pomoście w Rodby dobrze zaprezentowała się również świetnie znana w Radomiu Justyna Kozdryk. Atletka Kraski Jasieniec (w grupie niepełnosprawnych broni barw RSSiRON Start Radom - przyp. red) rywalizowała w kategorii wagowej 47 kg. W pierwszej próbie uporała się z ciężarem 110 kg. W drugiej dźwignęła o pięć kilogramów więcej zapewniając sobie tytuł wicemistrzyni świata. - Justynie przypadł srebrny medal, ale podczas mistrzostw Europy w Bratysławie, które odbędą się w sierpniu będzie okazja do rewanżu - podkreśla Mirosław Malec, klubowy trener atletki.