Strona główna » Sport Niepełnosprawnych » Medale na pomoście

Medale na pomoście

2014-06-14 09:17:06

Medale na pomoście Zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START zaliczyli kolejny udany występ na swoim koncie. W mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych na podium stanęła Justyna Kozdryk. Z wywalczonych medalów cieszyli się również Piotr Plesiewicz i Piotr Górecki. Tradycyjnie nie zawiodła Justyna Kozdryk. Utytułowana zawodniczka w kategorii wagowej 45 kilogramów zajęła pierwsze miejsce. Złota medalistka występ rozpoczęła od udanej próby w której podniosła 85 kg. Następnie zaliczyła 88, a na koniec 90 kg. Odniosła spektakularne zwycięstwo. Jej wynik najlepiej potwierdziła dominacja w kategorii open. Na ogromne uznanie zasłużył Piotr Plesiewicz, który okazał się bezkonkurencyjny w wadze 54 kg. Zawodnik RSSiRON START Radom już w najlepszej próbie podniósł 80 kg. Dorobek ekipy uzupełnił srebrny medal Piotra Góreckiego. Atleta w kat. +107 kg zdobył srebro. Ponadto warto odnotować występ Sebastiana Wiśniewskiego. Zajął czwarte miejsce, ale jak zapewnia trener Mirosław Malec lepsi od niego okazali się tylko reprezentanci Polski. Atletów gościła Wisła.