Strona główna » Sporty Siłowe » Pomyślny sprawdzian

Pomyślny sprawdzian

2015-05-03 13:56:36


Pomyślny sprawdzian

Dobrze spisali się zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START w ogólnopolskich zawodach w podnoszeniu ciężarów BURSZTYNOWA SZTANGA w miejscowości Ostrów Mausz. Podopieczni Mirosława Malca trzykrotnie stanęli na podium.


Justyna Kozdryk okazała się najlepsza w kategorii Open. Zawodniczka radomskiego Startu wycisnęła leżąc 92 kg. W przeliczeniu na współczynnik Wilksa dało to 123,73 pkt. Atletka w trzeciej próbie próbowała swoich sił ze sztangą ważącą 98 kg. Nie dała jednak rady.

 

Na słowa pochwały zasłużył Piotr Plesiewicz. Wyciskając 95 kg (99,37 pkt. Według współczynnika Wilksa klubowy kolega Justyn Kozdryk okazał się najlepszym zawodnikiem kat. 54 kg. Trzeci w wadze 59 kg był natomiast Sebastian Wiśniewski. Kolejny z podopiecznych Mirosława Malca zakończył występ wynikiem 80 kg.

 

- Trzy miejsca na podium cieszą. Występ z pewnością był dobrym sprawdzianem przed indywidualnymi mistrzostwami Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych w Wiśle - zapewnił szkoleniowiec.

 

Obok reprezentantów Radomia w zmaganiach wzięły udział ekipy: Bydgoszczy, Grudziądza, Gdyni, Giżycka, Katowic, Koszalina, Kołobrzegu, Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

 
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 31.13%
Siatkówka 29.23%
Zapasy 17.16%
Tenis Stołowy 14.74%
Sporty Walki 7.75%

ALL SPORT


Facebook