Strona gwna » Siatkówka » Lozano w Radomiu

Lozano w Radomiu

2015-05-18 16:27:32


Lozano w Radomiu

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w Urzędzie Miejskim, oficjalnie został przedstawiony Raul Lozano. - Szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom nie ukrywał radości z powodu ponownego pobytu w Polsce - podkreśla wksczarni.pl.

 

Gospodarz spotkania, prezydent Radosław Witkowski, witając w mieście nowego trenera Cerrad Czarnych Radom, nawiązał do jego sukcesów z reprezentacją Polski. - W polskiej siatkówce XXI wieku było praktycznie wszystko: dobra organizacja, pieniądze, natomiast brakowało przełamania sportowego, które miało się przełożyć na sukcesy. Te sukcesy są związane z osobą Raula Lozano, który w 2006 roku z kadrą zdobył po wielu latach medal na mistrzostwach świata. Nie ukrywam, że i w Radomiu liczymy na takie "dotknięcie czarodziejskiej różdżki" - przyznał.

 

Podjęcie pracy w Radomiu przez Raula Lozano świetnie wiąże się z informacją o budowie nowej hali sportowej. -Wierzymy, że sukces przyjdzie równolegle z rozbudową infrastruktury sportowej. Chcemy, żeby sport był wizytówką naszego miasta. Najważniejszy transfer za nami, cieszymy się, że taki wybitny szkoleniowiec będzie pracował w Cerrad Czarnych Radom - dodał prezydent.

 

Szkoleniowiec przyznał, że cieszy się, że po siedmiu latach znowu ma okazję być w naszym kraju. - Jestem bardzo zadowolony, że mogę ponownie pracować w Polsce. Poziom ligi jest wysoki, cieszę się, że w Radomiu są młodzi zawodnicy o dużym potencjale. Będziemy pracować, żeby mogli zrobić progres - podkreślił Argentyńczyk. Zaznaczył od razu, że jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretnych nazwiskach siatkarzy, którzy zagrają w klubie w następnym sezonie. - Na razie nie chcę poruszać kwestii wzmocnień, jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z zawodnikami. Oczywiście znam siatkarzy, występujących do tej pory w Cerrad Czarnych. Daniel Pliński, Lukas Kampa czy Wojciech Żaliński będą stanowili trzon ekipy, do których będziemy chcieli dołączyć młodych zawodników - przyznał Raul Lozano.

 

Prezes Mariusz Szyszko zaznaczył z kolei, że osoba Raula Lozano ma pomóc w zrealizowaniu planów na najbliższe miesiące. - Chciałbym podziękować panu prezydentowi za zaproszenie. Pokazuje to, że siatkówka jest ważnym elementem życia w Radomiu. Bardzo się cieszę, że Raul dał się przekonać, nakreśliliśmy mu plan na przyszłość, a ten został zaakceptowany. Trener wie, w jakich realiach się poruszamy. Liczę na to, że osoba takiego doświadczonego szkoleniowca pozwoli nam na rozwój klubu - powiedział prezes.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanay klubowe

Najchtniej czytane
Piłka Nożna 31.1%
Siatkówka 29.29%
Zapasy 17.06%
Tenis Stołowy 14.78%
Sporty Walki 7.76%

ALL SPORT


Facebook