Strona główna » Lekkoatletyka » Medale na bieżni

Medale na bieżni

2015-07-03 16:27:22

W Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce. Wśród medalistów tradycyjnie znaleźli się zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START.

Tytuł mistrzowski na 100 m (T 37) wywalczył Mateusz Owczarek (12,64).  Zawodnik RSSiRON Start Radom powtórzył swoje osiągnięcie na 200 m (26,60). Triumfując w skoku w dal (F 12-13-36-46)  klasę potwierdził Mariusz Sobczak (5,01). W tej samej konkurencji (F 37) zwyciężył Mateusz Owczarek (5,11).

Druga na 100 m (T 35-36-37) była Jagoda Kibil (16.93). Ta sama zawodniczka finiszowała trzecia na 200 m (34.66). Srebrny medal w biegu na 400 m (T 46-47-11-12-13) wywalczył Marcin Awiżeń (56,18). Reprezentant Radomia był trzeci na 800 m (02:08,81). Ponadto okazał się najlepszy w trójskoku (10,95). W tym samym konkursie brązowy medal zapewnił sobie Grzegorz Drelewski (9,28) .

Tym razem mniej powodów do zadowolenia miała Alicja Fiodorow. Najbardziej utytułowana zawodniczka radomskiego klubu zakończyła występ bez złotego medalu. Na 100 m (T46-47-38) sklasyfikowana została na drugim miejscu (13.27). Tak samo na dystansie dwukrotnie dłuższym (27.53).

- Niedosyt, niedosyt, niedosyt tak mogę skomentować swój udział w MP. Wyniki dalekie od oczekiwań, a nawet słabe. Coś ciągle stoję w miejscu mimo ciężkiej pracy na treningach, ale mam nadzieję, że do października zdążę się podnieść z tego "dołka" i forma wróci, a ja w końcu będę się mogła cieszyć z uzyskanych rezultatów - przyznała na swojej oficjalnej stronie lekkoatletka.

W walce o medale dominowali utytułowani lekkoatleci. - Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp.), niedowidzący mistrz paraolimpijski i rekordzista świata, zwyciężył w obu sprintach (w kategorii T13) osiągając 10.93/-0.2 i 22.41/-1.6 - relacjonuje pzla.pl. Mistrz świata Michał Derus (Start Tarnów) przebiegł 100 m w czasie 10.72/0.0 równym rekordowi świata w kategorii T47.

Maciej Lepiato (Start Gorzów Wlkp.) w skoku wzwyż (T44) pokonał natomiast wysokość 2.10. Katarzyna Piekart (IKS Siedlce) w rzucie oszczepem (T46) uzyskała odległość 33.51. Paweł Piotrowski (F36), wygrał rzut oszczepem wynikiem 36.28. Tymczasem jednonogi skoczek wzwyż Łukasz Mamczarz (Start Gorzów Wlkp.), medalista paraolimpijski (T42) pokonał wysokość 1.71.