Strona główna » Lekkoatletyka » Medale i rekordy

Medale i rekordy

2015-07-09 16:34:41

W zakończonych w Stadskanaal (Holandia ) Światowych Igrzyskach Juniorów federacji IWAS (Światowa Federacja Sportu Wózkowiczów i Amputantów) w reprezentacji Polski z powodzeniem wystartowało dwoje zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START Radom.

Matusz Owczarek zajął pierwsze miejsce w biegu na 100 m w kategorii wiekowej do 20 lat z wynikiem 12.44 s. ustanawiając rekord życiowy. Reprezentant Radomia powtórzył osiągnięcie w skoku w dal. Zwyciężył z wynikiem 5,43 m. Lepszą w tej konkurencji - z tym schorzeniem - na świecie odległość uzyskało tylko czterech zawodników.  W rankingu Mateusz Owczarek plasuje się na piątej pozycji.

Tymczasem Jagoda Kibil zajęła pierwsze miejsce w biegu na 100m w kategorii wiekowej do 18 lat.  Wynikiem 16.69 s. jest teraz rekordem życiowym naszej zawodniczki. Uzyskany czas plasuje ją na piątym miejscu w światowym rankingu z tym samym schorzeniem. Lekkoatletka radomskiego Startu  triumfował też w biegu na 200 m (34,66 s). W tej konkurencji Jagoda Kibil w światowym rankingu plasuje się na szóstym miejscu.