Strona główna » Lekkoatletyka » Podium w Katarze

Podium w Katarze

2015-10-31 07:41:55

Alicja Fiodorow z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. W Katarze startowali też inni przedstawiciele radomskiego klubu.

Lekkoatletka miejsce na podium wywalczyła w biegu na 100 m w kategorii T-47. Alicja Fiodorow uzyskała czas 12.74 sek. Triumfowała Dejan Young z USA, drugie miejsce przypadło natomiast Chince Yanping Wang. Radomianka wcześniej okazała się również najlepszą sprinterką z Europy na 200 m. Wynik 25.99 sek. (najlepszy w tym sezonie) pozwolił na zajęcie miejsca czwartego.

W Katarze startowali również inni reprezentanci radomskiego Startu. Jagoda Kibil także rywalizowała w finale na 100 metrów, ale grupie schorzeń (T-35). Zajęła szóstą lokatę (16.14 sek.). Była też piąta na 200 m. Ponadto Mariusz Sobczak zajął ósme miejsce w konkursie skoku w dal (kategoria T-36).