Strona główna » Karate » W krajowej czołówce

W krajowej czołówce

2015-11-23 16:22:17


W krajowej czołówce

Z udziałem krajowej czołówki w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XVI Puchar Polski OYAMA TOP. W zmaganiach dobrze zaprezentowali się przedstawiciele Radomskiego Klubu Sportowego OYAMA.


Pierwszego dnia przeprowadzono konkurencje lekkiego kontaktu i knockdown, natomiast w drugim toczono pojedynki w semi-knockdown. - Zawodnicy z naszego klub toczyli bardzo zacięte i wyrównane pojedynki, w których często o przegranej decydowały wskazania sędziów - podkreśla Tomasz Klimaszewski, prezes RKS OYAMA.

 

Zdobywając kolejne pierwsze miejsce na imprezie ogólnopolskiej w silnej stawce wysokie predyspozycje potwierdziła Maja Aszkiełowicz, a także Hubert Bilski. Radomianin po raz drugi pokazał, iż w kategorii open nie ma sobie równych. - Maja pokazała że mimo iż zmieniła kategorię wiekową z młodzika na juniora młodszego to nadal jest niepokonana - zwraca uwagę Tomasz Klimaszewski.

 

W lekkim kontakcie medale zdobyli jeszcze Mikołaj Michalczyk i Jan Kosterna. Pierwszy z wymienionych pewnie wszedł do finału wygrywając dwie walki. W finale przegrał przez wskazanie sędziów i ostatecznie zajął drugie miejsce. Drugi zaprezentował bardzo wysoki poziom wyszkolenia wygrywając w pierwszej walce jednogłośnym werdyktem. Decydującą walkę przegrał minimalnie zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

 

Przynależność do czołówki krajowej w swojej kategorii wagowej potwierdził Krzysztof Stępień, który zajął trzecie miejsce. Prawdziwy kunszt walki zaprezentował Hubert Bilski w konkurencji knockdown w kategorii open. - Pierwsza walka to szybki nokaut zawodnika, następna walka zdobycie waza-ari i pewna wygrana. Walka finałowa to również zdobycie waza-ari w dogrywce i pewna wygrana. Hubert pokazał w swoich pojedynkach iż potrafi bardzo efektownie kopać na strefę jodan i budować bardzo dobre kombinacje - relacjonuje Tomasz Klimaszewski.

 

Rafał Dygas i Samir Smai w knockdown zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. - Rafał w walce o pierwsze miejsce doznał kontuzji kolana, lecz mimo tego dotrwał do końca walki. Pokazał że jest wojownikiem. Samir mimo słabej jak na niego predyspozycji wygrał pojedynek o wejście do finału po bardzo wyczerpującej walce w drugiej dogrywce. W finałowej walce również po drugiej dogrywce przegrał przez wskazanie sędziów - podkreśla prezes RKS OYAMA.

 

W konkurencji semi knockdown bardzo dobry poziom walk zaprezentowały Paulina Kalita jak i Klaudia Lidak. Obie zakończyły występ jednak poza podium.
  ROZA DEVELOPMENT
Galeria SportRadom.pl
Kanały klubowe

Najchętniej czytane
Piłka Nożna 28.26%
Siatkówka 26.29%
Koszykówka 16.57%
Zapasy 15.54%
Tenis Stołowy 13.35%

ALL SPORT


Facebook