Strona główna » Kick-boxing » Medalowy plon

Medalowy plon

2016-04-18 16:46:25

Bartłomiej Derleta wywalczył złoty medal mistrzostw Polski seniorów w wadze 60 kg wersji full contact w kick boxingu. Zawodnik Radomskiego Klubu Sportów Walki PUNCHER w finale pokonał Michała Pomiecińskiego (Sokół Inowrocław).

Szanse powtórzenia osiągnięcia starszego kolegi w Piotrkowie Trybunalskim miał Karol Kurowski. W finale 67 kg juniorów starszych radomianin uległ jednak Wojciechowi Kazieczko (Boxing Team Zielona Góra). Brązowy medal wywalczył natomiast Eryk Odzimkowski. Kolejny z przedstawicieli RKSW PUNCHER wystąpił w wadze 91 kg. W tej samej grupie wiekowej, ale w wadze 60 kg, na trzeci miejscu zakończył też rywalizację Kacper Więcaszek (Radomski Klub Kickboxingu KICK SPORT). Wśród juniorów młodszych z tytułu mistrzowskiego cieszył się natomiast Daniel Śpiewak. Przedstawiciel Kick Sportu Radom w finale wagi 71 kg pokonał Kamil Kaniewski (Dragon Gorzów Wielkopolski). Ponadto w wadze 63,5 kg Daniel Jurczak (Puncher Radom) był trzeci.

Walki finałowe oglądał znakomity przed laty polski kickboxer Marek Piotrowski. Na spotkanie z mistrzem ustawiały się długie kolejki. - W ogóle mieliśmy pełną halę kibiców, która zobaczyła wiele świetnych walk - zapewniają organizatorzy mistrzostw w Piotrkowie Trybunalskim. Bardzo zadowolony z poziomu turnieju był trener reprezentacji Polski full-contact Radosław Laskowski. - Już niebawem Puchar Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie 12 maja Puchar Świata w Budapeszcie i 3 czerwca Puchar Świata w Rimini. Mamy też zaplanowane zgrupowania, który co pokazuje obecna forma zawodniczek i zawodników spełniają swoje zadania i przyczyniają się do wyraźnego wzrostu dyspozycji - zapewnił Radosław Laskowski.